Akvárium na Mallorce: Nádherný podmořský svět a ještě něco navíc

Palma Aquarium

Vyrážíte na Mallorku a hledáte si místa, kam se stojí za to podívat? Pokud ano, pak jste určitě na správném místě. My vás totiž jak slovem, tak především obrazem zavedeme do obřího akvária na tomto nejznámějším baleárském ostrově. Mallorca Aquarium je velkým komplexem, který nabízí spousty skvělých atrakcí. My jsme se do většiny z nich podívali, a tak se o své dojmy podělíme. Jen předešleme, že dopravu jsme nijak zvlášť neřešili. Vyrazili jsme autobusem číslo 15, který sem stejně jako linka 26 a další zajíždí. Zastávka je přímo před komplexem. Stačí jen tlačítkem v busu upozornit řidiče na to, že vystupujete.

Zaplatíte a necháte se fascinovat

Vstupenky je lepší koupit online. My jsme využili aktuální akce v podobě rodinného tiketu. Koupili jsme jej za 89,90 eur. V jeho rámci jsme si mohli prohlédnout takřka všechny atrakce s tím, že jsme měli v ceně vstupného i oběd ve zdejší restauraci. O tom ale až později.

Palma Aquarium

Vyplatí se si trochu přivstat

Otevírají v 9.30, což je na Mallorku relativně brzy a zavírají v 17.00. Vyplatí se jít do tohoto komplexu na celý den. Stojí to zato. Fascinující je už samotný počátek trasy.

Hvězdice

Ponoření do tmy

Hned na počátku vstoupíte do temného světa plného prosvětlených akvárií plných pestrobarevných rybiček, mořských koníků, želv a všeho možného, co lze v moři spatřit. Budete se kochat a unášet tou nádherou. Ostatně fotografie vás jistě navnadí. Zajímavé jsou expozice akvárií, u nichž je speciální velká lupa, díky níž prozkoumáte tvory opravdu zblízka.

ClownfishesKoník s lupou

Krvelační žraloci

Budete-li mít štěstí, stihnete také krmení žraloků. To si za příplatek ostatně můžete i vyzkoušet z klece ponořené do vody. Stejně tak je zajímavá i příplatková služba, kdy na loďce s proskleným dnem budete tyto živočichy pozorovat.

Krmení žraloků

Je čas na jídlo

Jasně, v rámci tiketu jsme si dali jídlo ve zdejší venkovní restauraci. Mediterra Cafeteria vedle zahrad Mediterranean Gardens. Samoobsluha. Jídla mraky. Kdybychom si ale dávali pokrmy zvlášť, vycházely kolem 20 až 30 eur. Takto jsme měli polévku, hlavní jídlo i dezert pro 4 osoby za 22 eur, což je luxus. Jídlo výborné. Skvělá ryba, lehce nedosolená rýže a čokoládová pěna.

Chobotnice

Když vás chytí piráti…

Poté už nastal čas vyrazit ven. Jenomže jsme to nějak ani nepostřehli. Děti byly totiž přepadeny piráty. Super animační program. Děti piráti zavedli na loď, kde začala bitva s balónky napuštěnými vodou. Následně jsme se s piráty setkali ještě jednou. Děti hledaly poklad a nakonec si šťastné odnesly plastové pirátské mince.

Pirátská loď

Dětské hřiště u pirátské lodi

Na výletu za zvířaty v exteriéru

Po pirátském dobrodružství už nás čekala v exteriéru další zvířata. Krásné výběhy s rejnoky, s nimiž si lze i zaplavat za příplatek, želvy a další zvířata vás budou bavit. Zastavit se jinak po cestě můžete u pirátské lodi v bufetu. My jsme si dali pivo za 2,70 eur a ledovou tříšť. Ta vyšla na 6 eur. Hodně, ale byla v plastovém tučňákovi, jenž potěšil.

Chameleon

A to jsme mnohých programů ani nevyužili

Minuli jsme Whales Aquadome a také dětské hřiště. Něco nás stál i zdejší shop, spousty různých suvenýrů nelze minout. Pak už jsme utahaní, ale spokojení vyrazili zpět.

Želvy

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.