Lužická jezera

Lužická jezera: Objevte krásy tohoto místa

Čistá jezera plná křišťálové vody, hluboké lesy a stezky pro cyklisty, in-line bruslaře i pěší, to je oblast Lužických jezer v německém Sasku, asi jen sto kilometrů od českých hranic.  Jedná se o největší soustavu uměle vytvořených jezer v Evropě. Na některých jezerech plují lodě, ale řada z nich je ideální ke koupání nebo opalování na písečných plážích. Ovšem nemusíte se bát, krásy zdejšího kraje ještě neobjevilo tolik turistů, takže si tu každý najde své místo.

S rodinou i kamarády

Lužická jezera jsou skvělým místem pro rodinnou dovolenou i aktivní pobyt s přáteli. Můžete se totiž jen kochat výhledem do krajiny se sklenkou v ruce, jít do lesa na houby, válet se na pláži nebo si užít výlet vyhlídkovou lodí. Pokud už ale na tomto místě jste, byla by škoda nevyzkoušet i další aktivity a projet se na kole či in-line bruslích. Navíc vybavení s sebou na dovolenou brát nemusíte, půjčovny jsou tu totiž na každém kroku. Stezky pro in-line brusle nebo kole vynikají dokonalým značeními i úpravou. Také nenáročným terénem a nezapomenutelnými výhledy. Jízdu si tu tak užijí i začátečníci, cestou se totiž můžete vykoupat na některé z pláží nebo se občerstvit na jednom z mnoha stánků.

In-line stezka kolem jezera  Bärwalder See

Tras, které stojí za to projet je tady spousta, ale tuhle byste rozhodně minout neměli. Trasa vedoucí kolem jezera Bärwalder See má osobitý ráz severské krajiny a po celou dobu můžete ještě ochutnávat ostružiny, borůvky, brusinky. Je jich tady v sezóně plná paseka. Cesta je široka a pohodlná, nečekají vás žádná stoupání nebo strmé sjezdy. Narazíte také na odpočívadla ve stínu borovic, romantická zákoutí a samozřejmě nechybí ani zastávky na osvěžení s místním ledově vychlazeným radlerem. A pokud nechcete objevovat zdejší krásy na kole ani na bruslích, můžete vyrazit pěkně po svých!

Industriální rozhledna

Po vyjížďkách na kole nebo na bruslích se na chvíli zastavte u rozhledny Rostnagel. Jedná se o ojedinělou záměrně zrezivělou rozhlednu, která upoutá vaši pozornost na první pohled. Rozhledna se nachází mezi jezerem Geierswalder See a Sedlitzer See. Pokud vyšplháte až nahoru do výšky 30 metrů, naskytne se vám panoramatický výhled na okolní jezera i větrnou elektrárnu v Klettwitzu.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

1 komentář

  1. Jarda Hybner Odpovědět

    No článek skoro o ničem. Kdo tam byl, tak pozná, že fotka odtamtud není. A ne, že by tam bylo méně krásně. Pokud něco od někud reciklujete, tak to prosím dělejte pečlivěji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *