koi

Vodní park Čabárna: Vyrazte s dětmi za přírodou

Naučná stezka, rybaření bez lístku, domácí občerstvení a hlavně spousta vody a přírody vás čeká ve vodním parku Čabárny u Brandýsku, kousek od Prahy. Zamilujete si velkoryse řešenou otevírací dobu i možnost nákupu bahenních či akvarijních rostlin nebo pestře vybarveným KOI kaprům, kterým se v okolních rybníčcích a jezírkách můžete rovněž obdivovat.

Potěší také zahrada, vyvedená v japonském stylu, byť klasickou strohost a přímost byste tu našli jen stěží. Vistárie tak klidně kvete vedle domácích dřevin voda z potůčku stéká do velkého plastového rybníčku. To však celému prostoru na kráse rozhodně neubírá.

Dětem do 15 let vstup bez doprovodu zakázán, pejskům povolen

Pamatujte na tato pravidla dřív, než sem vyrazíte, rybníky jsou totiž hluboké a mladší děti by mohly utonout. Psi zase musí být po celou dobu na vodítku kvůli rušení rozmanitého vodního ptactva (nejatraktivnější jsou rozhodně černé labutě).

Otevřeno je každý den kromě pondělí a to od 8:00 až do 20:00. A můžete tu dokonce i tábořit, pokud se předem domluvíte s majiteli a to včetně rozdělání ohně a opékání buřtů. A míst pro báječný piknik je tu dost a dost.

Chcete si v Čabárně zarybařit, jen směle do toho

Obejdete se bez povolení, je však třeba zaplatit za půjčení rybářského prutu (100 Kč za hodinu). Mimochodem do areálu se platí vstupné, jde však o symbolických 20 Kč, případně 15 Kč v případě dětí. A jdete-li do vodního parku Čabárna za nákupy, neplatíte nic.

Udělat si radost můžete také asi na tříkilometrové naučné stezce, která vás provede nejzajímavějšími místy celého areálu. A dojdete až do zoo koutku, kde na vás bude čekat například mýval, liška nebo bažanti. Vodní ptáky můžete nakrmit přineseným tvrdým pečivem a přírodních krás k obdivování se tu také najde dost a dost. Vodní park Čabárna můžete navštívit po celý rok.

Sdílet

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *