Alméria

Almería: Nejteplejší kout Španělska

Španělská Andalusie je jedno z nejteplejších pobřeží Evropy, od rovníku je totiž vzdálená asi jako Tunisko. Můžete se podívat do pouště a to stále v bezpečí Evropy, objevit krásné památky a vyzkoušet místní vynikající gastronomii. Navíc si sem zaletíte pohodlně jen s občankou.

Hlavní město Almería

Almería, hlavní město stejnojmenné provincie je přístavem s bohatou historií.  Např. v samotném centru můžete navštívit hrad Alcazaba, katedrálu z 15. století nebo třeba býčí arénu Plaza de Toros.  Poté procházka po bulvárech stíněných palmami je více než příjemná.  Pokud bude příliš velké vedro, bude výlet do podzemí do úkrytů, které vyhloubili místní obyvatelé během občanské války, skvělým ochlazením. A až dostane hlad nebo žízeň, navštivte jednu z mnoha  kaváren a obchůdků na městské 3 kilometry dlouhé pláži.

Národní park Cabo de Gata

Největší přímořskou chráněnou oblastí v Andalusii je Národní park Cabo de Gata, který je zároveň biosférickou rezervací UNESCO. V této divoké krajině žije velké množství rostlinných a živočišných druhů.  Cabo de Gata je domovem především plameňáků a kaktusů. Najít tady můžete skály, písečné pláže, průzračnou vodu i vulkanické krátery. V mělkých salinách se tu pak těží sůl. Podmořský svět je tu velmi bohatý, ale potápět se tady jen, pokud máte povolení.

Alméria

Poušť Taberas znáte ji také?

Poušť Taberas a okolí Alemría dost možná znáte a to jste tu ani osobně nemuseli být.  Natáčelo se tady totiž tolik filmů, že je Taberas světoznámou pouští. Natáčeli se tu filmy jako např. Sedm statečných, Indiana Jones, Vinnetou, Tenkrát na západě a mnoho dalších úspěšných filmů.  Atmosféru divokého západu můžete na vlastní kůži zažít v místním tematickém parku Mini Hollywood, kde probíhají velkolepé show. Nechybí samozřejmě ani scénky s kovboji, přestřelky či kancelář šerifa, zkrátka vše co znáte z westernových filmů.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *