hav2

Víte, kde můžete navštívit ananasové bludiště?

Máte-li chuť si pořádně pobloudit, a přitom navštívit i největší zelené bludiště pod širým nebem vůbec, určitě zamiřte do Havaj na Havaji. Konkrétně na havajském ostrově Oahu a to přímo v jeho srdci.

Původně šlo opravdu jen o malé bludiště ve tvaru šťavnatého ananasu s chocholkou zelených listů a v roce 1997 nebylo ničím víc, než jen zajímavým počinem majitelů zdejší ananasové plantáže Dole Plantation. Jeho neustále narůstající obliba si však v roce 2008 vyžádala nákladnou, ovšem velmi efektivní rekonstrukci, a především rozšíření. A na co se můžete těšit teď?

Více než čtyřkilometrová procházka

I kdybyste se do správné cesty strefili hned napoprvé, stejně necháte v nohách u východu asi čtyři kilometry. A spolu s množstvím nejrůznějších slepých uliček toto číslo během návštěvy Pineaple Garden Maze značně narůstá.

A mezi čím se budete proplétat? Čekat na vás bude doslova pastva pro oči. Zelené stěny jsou totiž tvořeny množstvím typických havajských keřů, z nichž mnohé vás potěší svými půvabnými květy. Máme na mysli zejména ibišky, jež se kvůli svému bujnému vzrůstu pro takový úkol skutečně skvěle hodí.

Po stopách netrpělivých návštěvníkům

Bludiště se rozkládá na ploše tří akrů. Takže není divu, že čas od času dojde některému z jeho návštěvníku chuť nebo čas, nutný k plnohodnotnému dokončení celého okruhu. Bohužel skladba zelených zdí umožňuje jejich poměrně snadné proražení, takže se během svého bloudění budete setkávat s množstvím zkratek a prošlapaných cest.

Skrz bludiště do síně slávy

Nenechte si však tímto faktem svůj zážitek zkazit a místo toho se pokuste pokořit zdejší rekord. Ten spočívá v nalezení osmi piktogramů, ukrytých v bludišti, v tom nejkratším čase. Nemusíte být úplně nejrychlejší, abyste získali cenu a zapsali se na listinu úspěšných pokořitelů. Šance jsou vysoké, tak proč to nevyzkoušet?

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *