Turecko

Turecká riviéra: To nejsou jen pláže a hotely

Pokud chcete vyrazit na letní dovolenou, všechny trumfy má letos určitě Turecko. Krásné pláže s vyhřátým pískem, spoustu památek a kvalitní hotely s pestrou stravou. Turecko letos čeká zřejmě rekordní rok, jen za první tři měsíce letošního roku, navštívilo Turecko o čtvrtinu více turistů, než tomu bylo v předešlém roce.  Jestli chcete vyrazit i vy, neváhejte, máte se na co těšit.

Přírodní památky

Jen málokterá země ve středomoří se může pyšnit tolika památkami jako právě Turecko. A nejsou to památky jen historické. Navštívit můžete i přírodní poklad, kterým je Pamukkale, což je bavlněný hrad zapsaný i na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná o sněhově bílou soustavu, tvořenou kaskádami, jezírky a terasami, které se vytváří díky zdejším minerálním pramenům stékajících po skále. Mimo to se zde stále nachází pozůstatky lázeňského města Hierapolis z dob Antiky. K nejkrásnějším a nejvíce zeleným oblastem Turecké riviery patří Kemer, letovisko na úpatí pohoří Taurus. Tato lokalita je velmi klidná, takže pro náročnější dovolenkáře ideální. Zároveň tu můžete spatřit nejvíce delfínů, žijících volně u pobřeží.

Alanya

Alanya

Pro ty, co milují historii, je skvělou volbou město Alanya. Alanya patří mezi nejnavštěvovanější letoviska a jejím symbolem je středověká pevnost s malebným přístavem a také centrum, které dnes však žije především v noci. Ve městě Alanya je také nejproslulejší pláž a to Kleopatřina pláž, kde své romantické chvilky s Markem Antoniem trávila Kleopatra.

Kaputas

To nejlepší ubytování

Spojení dávné historie a moderní architektury můžete vidět ve slavném antickém přístavu Side. Kromě toho je město jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť dob Antiky. A nakonec nechybí ani krásné a pláže a hotely. Městem hotelových resortů je však Belek. Resorty jsou tu umístěny u 12 kilometrů dlouhé pláže, která se zároveň nachází v chráně přírodní oblasti. U hotelových resortů vyrostlo i několik opravdu exkluzivních golfových hřišť. Díky rozmanitosti si tu však zahraje každý, ať začátečník nebo profesionál.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *