Znáte glamping?

Zvláště v zahraničí se můžete s tímto pojmem setkat stále častěji. Specialisté na něj jsou Francouzi, ale postupně se šíří i jinam. Česky bychom glamping označili přibližně jako luxusní kempování. Pro dobrodruhy příliš určené není. Rozhodně při něm totiž neušetříte…

Pohodlné stany, teepee nebo třeba jurty navržené renomovanými designéry, u kterých nechybí zázemí pro wellness, bazény, vířivky, internet, fitness prvky a další prvotřídní služby – tak přesně tím se snaží moderní světové kempy přilákat nové zákazníky: bohaté rodiny a zhýčkanou mládež.

Za vším stojí francouzské kempy

Pokud jezdíte do zahraničí pravidelně, pak víte, že před nějakou dobou bylo ve Francii zavedeno jakési „jakostní“ označení kempů. Podle úrovně vybavení mohla mít tato zařízení od jedné do čtyř hvězdiček.

Ale proč nejít ještě dál? A tak byla v roce 2009 představena nová třída pětihvězdičkového kempování určená pro provozovatele, kteří se mohou pochlubit bohatým a luxusním vybavením, stejně jako vysoce kvalitními službami. A glamping byl na světě.

Kempování už není jen pro chudé

Zatímco dříve turisté kempování volili spíše z ekonomických důvodů, dnes jde o úplně novou módu. Koncepce glampingu (mimochodem název v sobě kombinuje slova glamour a camping) tak mění způsob kempování. Zapomeňte na tradiční stany a karavany. S těmi v pětihvězdičkových kempech moc nepořídíte. Tady už mají pro vás připravené jiné vymoženosti , jurty, teepee, ale třeba i domečky na stromě. S veškerým pohodlím a vkusným nábytkem uvnitř.

Spacák? Zapomeňte. Pětihvězdičkový glamping se mnohem spíše hodí pro unavené milovníky civilizace, kteří chtějí relaxovat v blízkosti přírody, aniž by se přitom vzdali veškerého dostupného pohodlí. Pro běžné cestovatele je označení glamping spíše červenou výstražnou cedulkou, která jim umožňuje vyhnout se „neautentickým“ kempům, pro jiné jde o záruku luxusně strávené dovolené. A na jakou stranu se přikloníte vy?

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *