Vstup do archeoskanzenu

Archeo skanzen Modrá: Zpět do dob dávných Slovanů

Chcete strávit netradiční čas návratem do minulosti? Pokud ano, vyrazte na Slovácko, konkrétně se nabízí skanzen Modrá u Velehradu. Návštěva tohoto místa vás určitě nudit nebude. Právě proto se vyplatí podívat se přesně, co můžete v rámci exkurze v tomto skanzenu spatřit a čím se budete bavit Zaměříme se pochopitelně i na to, kde si dát oběd a na další aspekty, respektive možnost návštěvy okolních zajímavostí, které jsou v blízkosti k dispozici.

Vnitřek archeoskanzenu Modrá

Jak se do skanzenu dostanete?

Možnosti máte dvě, a to buď vlastním automobilem, anebo autobusem, který míří do Velehradu. Nejčastěji se sem vypravují turisté přímo z Uherského Hradiště anebo ze směru od Zlína. Dorazíte právě do Uherského Hradiště, případně do Starého Města a následně se vydáte směrem na Velehrad. Obec Modrá leží hned vedle Velehradu, a to zhruba nějaké 2 kilometry. Dorazíte sem pohodlně pěšky, a to i díky stezce, která vede okolo hlavní silnice či podél rybníků.

 Perspetiva archeoskanzenu Modrá

Starobylá obydlí a kozy všude…

Co všechno v archeo skanzenu Modrá uvidíte? Především tradiční slovanská starobylá obydlí. Jedná se o chatrče, jež byly vytápěné za pomocí ohniště a také nástroje určené na zemědělství. Moc hezká je i rozhledna nacházející na okraji celého areálu. Uvidíte celé okolí včetně rybníků, sladkovodní expozice Živá voda a mnohé další. Okolo vás se budou prohánět kozy, které jsou často až vlezlé, ale pozornost dětí upoutají v každém případě.

Chatrč Modrá

I v okolí je toho spousta

I v blízkosti archeo skanzenu Modrá je k dispozici spousta zajímavých atrakcí. Jmenovat bychom mohli třeba sladkovodní expozici s tunelem Živá voda anebo větrný mlýn nad areálem s přístupem z obce Modrá. Vyrazit můžete i do Velehradu. Najíst se můžete buď hned v bufetu u archeo skanzenu, anebo v restauraci, která je součástí vedlejšího komplexu, který tvoří hotel skanzen Modrá. Určitě si vyberete, jídla zde mají vynikající.

Modrá

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *