Izrael

Poznejte krásy Izraele

Izrael je velmi zajímavou zemí, která má rozhodně turistům co nabídnout. Ať už se chystáte v jakémkoli ročním období, vyplatí se navštívit ta nejznámější místa. Pokud přesně nevíte, kam se podívat, jste na správném místě. Soustředíme se na hlavní turistické cíle a samozřejmě doporučíme i poznávací zájezd od konkrétní cestovní kanceláře.

Izrael

Slavný Nazaret a Kafarnaum

Za zmínku stojí určitě v první řadě návštěva města Tiberias a také Caesarey, rozhodně nezapomeňte ani na prohlídku starobylých trosek Herodova města z období antiky. Právě tady sídlili nejznámější prokurátoří starověkého Říma, z nichž bychom měli jmenovat minimálně Piláta Pontského. Jakousi samozřejmostí musí být i návštěva baziliky Zvěstování v Nazaretu. Podívejte se i do Tabghy na břehu Galilejského jezera. Právě tady dle biblického výkladu Ježíš vykonal jeden ze zázraků v podobě rozmnožení ryb. Ježíš kázal a vystoupil směrem vzhůru na nebe v Kafarnau, jež byste neměli vynechat.

Izrael

Křižácký přístav Akko a jeho okolí

Výbornou volbou pro každý poznávací zájezd do Izraele je také přímořské město Akko, které bylo v minulosti významným přístavem tolik typickým pro křižáky. I proto je uvedeno v seznamu památek pod patronací Unesca. V největším městě severní části Izraele Haifě stojí za to vyhlídka Bahaiských zahrad, která skýtá nádherné panoramatické pohledy na celou Haifu včetně přístavních částí.

Izrael

Nezapomeňte na Jeruzalém a další skvosty

Nebyl by to Izrael bez návštěvy Jeruzaléma. Nádherné staré město je typické jak arabskou, tak i židovskou a arménskou čtvrtí. Vydat se musíte minimální ke slavné Zdi nářků a Chrámu svatého hrobu nacházejícího se na Golgotě. Zapomenout ale nelze ani na spousty další míst, mezi která patří Mrtvé moře anebo jiné lokality. Jestliže chcete vyrazit s jistotou kvalitního programu, spolehlivého průvodce a solidní ceny, podívejte se na nabídku cestovní kanceláře Kareta Tour, jež poznávací zájezd od Izraele pořádá.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *