Azory

Azory: Zelený ráj

Souostroví Azory, patřící Portugalsku jsou díky své vegetaci a jezerům ve vulkanických kráterech rájem pro milovníky přírody. Počasí tady sice není tak teplé, jako třeba v Portugalsku, ale v moři se můžete koupat až do podzimu. Azory jsou tvořeny devíti ostrůvky a některé z nich si představíme.

,, modrý ostrov‘‘

Modrým ostrovem bývá někdy přezdíván ostrov Faial a to kvůli velkému množství keřů hortenzií podél cest.  V přístavu Horta se vám zase naskytne výhled na sopku Mount Pico z protějšího ostrova. Cestování mezi ostrovy je možné lodí, takže si můžete pronajmout loďku a pak si vyšlapat kopec až nahoru ke kráteru. V případě, že se rozhodnete zůstat ve městě, určitě navštivte nejpopulárnější restauraci, která se jmenuje Peter’s Café Sport. Nebo Canto da Doca, což je netradiční restaurace, kde si sami na lávových deskách uděláte oběd.  Nezapomeňte ochutnat ani národní speciality jako je např. grilovaná treska, rýže s chobotnicí nebo místní sýr.

Sao Miguel

Na ostrově Sao Miguel najdete největší město Azor, Ponta Delgada s velmi rušným přístavem.  Ulice ve městě vás nadchnou vydlážděnou mozaikou z černo- bílých kamenů.  A když se dostanete až k vesničce Furnas, vyzkoušejte zdejší termální bazén, jehož teplý pramen pochází z parku Terra Nostra a říká se o něm, že má zázračné léčebné účinky.  Ostrov Sao Miguel je domovem kráterových jezer, jedno z nich se nachází i u vesnice Furnas, kde ke břehům jezera přichází lidé, aby si dopřáli piknik a uvařili si jídlo přímo na sopečných plynech země.

Terceira

Ostrov Terceira nabízí ty nejúchvatnější výhledy na útesy.  Z vrcholku sopky Monte Brasil se vám pak otevře celé jižní pobřeží. Tak určitě neváhejte a udělejte si tam výlet. Ubytovat se můžete uprostřed krásné krajiny ve městě Angra. V Ponta dos Biscoits se zase černé skály zformovaly do přírodních bazénů, kam se každoročně sjíždí davy turistů.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *