Bergamo

Eurovíkend ve městě Bergamo: Kam vyrazit?

Rádi byste vyrazili třeba jen na víkend někam za odpočinkem, za poznáním nebo dobrým jídlem? Zároveň nechcete nikam daleko, ani zruinovat váš rozpočet?  Zavítejte do města Bergano! Jedná se o hlavní město Lombardie v Itálii a leží zhruba 40 km od Milána.

Citta Alta

Bergamo je rozděleno na dvě části a to Citta Alta a Citta Bassa. Citta Bassa je novější a modernější částí, nacházející se pod kopcem. Citta Alta někdy také nazývána jako staré město, se nachází na samotném kopci a najdete zde všechny památky. Historické části dominuje náměstí Piazza Vecchia s architektonickými stavbami ve středověkém i renesančním stylu.  Za návštěvu stojí určitě palác Palazzo della Ragione z roku 1199. Z tohoto paláce se dostanete na věž Torre del Campanone, která nabízí krásný výhled na okolí. Podloubím se z Piazza Vecchia dostanete na Piazza del Dumo. Dominantou toho náměstí je kaple Cappella Colleoni. Ta prošla v minulosti několika přestavbami a dnes ji můžete vidět v barokním stylu.

Citta Bassa

V historickém centru města si prohlédnete ty nejzajímavější památky, bez návštěvy dolní částí města, tedy Citta Bassa by však váš výlet do města Bergamo nebyl kompletní.  Centrem Citta Bassa je náměstí Piazza Matteotti. Najdete tady nejrůznější galerie, parky nebo třeba válečný památník Torre dei  Caduti.  Tuto modernější část města si oblíbí především ti, kteří milují umění. Navštívit můžete např. uměleckou galerii Galeria Dell Accademia Carrara s díly od italských mistrů především z 15. Století. Nezapomeňte ani, že italské umění se ukrývá všude a především v kostelích.

Jste v Itálii a Bergamu!

Nakonec nezapomeňte, že jste v Itálii. To znamená, že až vám po toulkách městem vyhládne, dejte si něco dobré z italské kuchyně třeba v restauraci Il Sole na rohu Via Colleoni a Piazza Vecchia.  A po dobrém jídle macchiato nebo spritz na některém z náměstí starého města.  Zkrátka si vychutnejte to poklidné tempo místních obyvatel a relaxujte.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *