Molltalský ledovec

Mölltalský ledovec: Lyžování po celý rok

Ledovcové lyžařské středisko Mölltalský ledovec v Korutanech vás naláká na dokonale upravené tratě i na nádherný výhled na Glockglockner a okolní třítisícovky. A díky slunečnému počasí je to místo vášnivých lyžařů i rodin s dětmi.

Gletscher Express

Na Mölltalu je zimní sezóna delší než v jiných střediscích.  Dokonce zdejší sjezdovka dosáhla i rekordu v počtu dní, které byla v provozu. Jednalo se o celých 330 dní v roce.  Dalším unikátem je podzemní lanovka zvaná Gletscher Express. Jedná se o nejdelší podzemní lanovku. S lanovkou jste na vrcholu během několika minut a pak si můžete vychutnat ten svěží vzduch a ticho hor.  Mimo Gletscher Epressu jsou zde ještě další čtyři dvoumístné nebo čtyřmístné lanovky a dva vleky. V lyžařském středisku je pro vás přichystáno 17 kilometrů upravených sjezdovek všech obtížností.

Restaurace s výhledem

Mölltalský ledovec je oblíbený i díky sedmikilometrovému FIS sjezdu nebo Gletscher- Snowparku, kde si můžete vyzkoušet jízdu na boulích a nejrůznější skoky, kickery či klopenky.  A pokud vám bude přát počasí, stojí za to také absolvování kurzu boardercrossu, který bude známý spíše pod názvem  snowboardcross. A kdo dostane po lyžovačce hlad, může si sjet k jezeru Stübele See, kde najdete samoobslužnou restauraci se sluneční terasou a to vše v nadmořské výšce 2800 metrů.  Můžete se tak kochat výhledem a zároveň si vychutnávat jídlo.

Pár praktických informací na závěr

Z Česka to není na Mölltalský ledovec daleko, cesta vám zabere zhruba 6 hodin. Co se týká cen, rodiny s dětmi zde hodně ušetří.  Děti do 6 let mají vše zdarma a od 6 do 18 let jen za polovinu ceny.  Ceny skipasů se pak pro dospělé pohybují od 19 EUR.  Na ledovci je také lyžařská škola Ski & Board Akademy  pro děti i dospělé nebo lyžařská škola – Sporthaus Zraunig, která umožňuje kromě profesionální výuky i pronájem a koupi lyžařského vybavení.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *