Marseille

Zde jsou nejnebezpečnější destinace!

Pokud vybíráte destinaci pro dovolenou nebo výlet, určitě vám pomůže žebříček nejnebezpečnějších míst. Jistě je totiž dobré zajímat se mimo jiné o to, jaké jsou bezpečnostní aspekty destinace, země či města, kam cestujete. Pojďme se tedy podívat na aktuální evropský žebříček, který každoročně zveřejňuje server Numbeo.

„Vítězí“ Marseille, za ní jsou Turín a Neapol

Pokud seřadíme města podle indexu kriminality, zvítězí Marseille ve Francii s hodnotou 62,9. V severní města sídliště, které je proslulé drogovým obchodem a organizovaným zločinem. V centru je nebezpečí spíše menší, zde však musíte dávat pozor na náhodné kapsáře. Těsně za Marseille se nacházejí Turín s indexem 58 a Neapol s hodnotou 57,76. V Turíně je zde hlavně problém s okolím nádraží Porta Nuova. Mnoho zločinů či přestupků se pak také děje v obytných částech San Salvario a na náměstí Porta Palazzo. Zde musí dávat turisté pozor hlavně na zavazadla. V Neapoli pak je organizovaná zločinecká skupina Camorra.

Birmingham, Řím a Oděsa

Tedy města ve Velké Británii, Itálii a na Ukrajině. Postupně obsazují 4. – 6. místo s hodnotami 55,67, 54, 51 a 53,71. V Birminghamu již tradičně vycházejí průzkumy, že se obyvatelé cítí nebezpečně i přes den (cca 40 % dotázaných). Pozor zde hlavně na ulici Spring Hill, Odehraje se zde víc jak 50 % všech případů ve městě. Řím je pak nebezpečný hlavně díky kapsářům a jejich krádežím. A to hlavně u nejvýznamnějších turistických míst. V Oděse jsou nejčastějšími skutky krádeže aut a vandalismus, dále velké problémy s korupcí.

Malmö, Paříž, Brusel a Sarajevo

Následuje trojice západoevropských míst, která jsou známá existencí no-go zón, tedy zónami s vysokou koncentrací gangů a kriminality. Navíc zde v posledních letech zaznamenali lidé i teroristické útoky. Poslední desítku žebříčku pak zakončuje Sarajevo v Bosně a Hercegovině. O tamní kriminalitě mohl vykládat již následník rakouského trůnu František Ferdinand d´Este. Kdyby ho tam tedy nezastřelili. Sarajevo získalo 51,34 bodů v indexu kriminality a má problémy zejména s krádeži aut. Dále zde bují korupce a podvody.

1 komentář

  1. Sam - Moravský nezávislý komentátor Odpovědět

    Brusel mně nepřekvapuje. Tam jsem byl a je tam fakt nebezpečno. Hlavně pro nás Čechy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *