Bahamy byly legendárním rejdištěm pirátů, dnes nabízejí pestré vyžití pro turisty

Bahamy

Chcete nasát tu pravou atmosféru Karibiku? Pak zamiřte na Bahamy. Proslavily se zejména díky romantickým příběhům o ukrytých pirátských pokladech, ale to není zdaleka to jediné, co nám mohou nabídnout. Na co se tedy můžete těšit a co si určitě nenechat ujít?

Zamířit za nimi musíte samozřejmě do Atlantského oceánu. Pokud je budete hledat, budou vám na mapě připomínat drobné korálky. Ale spíše než turismem bychom měli začít jejich historií.

Jméno jim dal Kryštof Kolumbus

Až do roku 1492 tu zdejší obyvatelé žili vcelku v klidu a míru. Ovšem příjezd známého objevitele to všechno změnil. Respektive změnily to nemoci, které Evropané přinesli na ostrovy, a které rychle zdecimovaly místní obyvatelstvo tak, že velmi brzy zbylo na ostrově, kde Kryštof Kolumbus přistál, pouhých 11 indiánů. Námořníci však byli zdejší přírodou uchvácení a celou oblast pojmenovali baja mar, což znamená něco jako mělké moře. A odtud byl už k Bahamách jen krůček.

Bahamy

Foto: Pixabay

Za pirátskou romantikou

Četné zátoky a zátočiny však velmi brzy přilákaly nekalé živly, které v nich viděly dokonalou skrýš pro své lodě. Znáte jména jako Černovous nebo Calico Jack? Tak ti působili právě tady. Dnes tu můžete narazit na „zaručeně pirátské krčmy“ nebo mnohé legendy o skrytých pokladech

Potěší i krásná příroda

Bahamy mají také punc místa pro celoroční dovolenou. Všech 12 měsíců v roce je tu totiž krásně a teplota moře nikdy neklesá pod rozmezí vhodné ke koupání. Oslní vás i množství květin, palmy, bělostný písek apod. Pokud si chcete odpočinout ve skutečném malém ráji, pak vám Bahamy jako cíl vaší dovolené vřele doporučujeme. Určitě si tu v případě zájmu najdete malý, neobydlený ostrůvek, kde si budete moci dokonale odpočinout od civilizace i od čehokoliv ostatního.

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/bahamske-ostrovy/, https://cs.wikipedia.org/wiki/Bahamy

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.