Barcelona je krásná a pro dovolenou stvořená

Pobřeží Barcelony

Je léto a vy přejíždíte prstem po mapě a snažíte se najít svůj letošní cíl. Objevil se však problém — máte jet na osvědčené a vyzkoušené pobřeží, nebo památky? Barcelona vám přinese obojí. Vydejte se do Barcelony — do města, kde na každém rohu narazíte na nějakou zajímavost, a až se vám zamotají a znecitliví nohy, vydejte se k pobřeží.

Spěte až do devíti

Způsobuje vám ve všední dny divoké vřískání budíku nesnesitelné utrpení, haníte rána a tišíte necitlivého časoměřiče mrštěním o zeď? Tady si takových neštěstí nevšímejte a nalaďte se na barcelonský čas. Proto nevstávejte před 9:00. Barcelonští jsou zvyklí snídat od 9:30 do 11:30, takže to s bocadillou nepřehánějte (normální španělský sendvič) a dělejte věci nečekaným způsobem, zatímco jste v Barceloně. Zajděte do obrovské katedrály, která vypadá jako zhmotnění několika šílených snů. A navzdory tomu, že je to těžké přijmout, Sagrada Familia (nazývejte ji jako chrám Svaté rodiny), není se stavbou stále u konce.

U Gaudího se nedá schovat za rohem

Gaudí je neoddělitelný od Barcelony a u Sagrada Familia nenechal svou tvůrčí energii jen tak volně plynout. Cestou od katedrály k proslulé La Drift vám cestu zkříží další dvě jeho stavby — Casa Batlló a Casa Mila. Nyní je však čas skočit do proudu La Rambla a nechat se unášet vírem barev, vůní a ruchu. A až se z toho všeho vymotáte, posaďte se do jedné z kaváren a pozorujte ten shon, umělce na cestách a živé sochy.

Vítězný oblouk
Foto: Pixabay

Ve 13 hodin jako mávnutím kouzelného proutku veškerý ruch a spěch ustane. Obchody jsou zavřené a město se najednou vydá po vzoru odpočívajícího království Odpočívající nádhery, kterou kolem čtvrté hodiny probudí polibek od vládkyně a s ní celé město.

Rozmanitá Barcelona

Tentokrát se vydejte do čtvrti Raval. Kdysi se to tu hemžilo prostitucí, vykřičenými domy a podvratnými živly. Dnes je útočištěm odborníků, mladých tvůrců a všech, kteří vidí svět jinýma očima. Možná právě proto má toto místo jedinečné klima. Plakáty, svérázné obchody, poškrábaná malta, rozbitá přepážka.

Nasedněte na železného osla

Pokud vás zaujalo tato pojetí města, neměli byste vynechat nebo minout Železného osla. Obvykle se tak nazývá obyčejné kolo, ale navíc i návštěva na kole s průvodcem, při níž se můžete nechat zavést do opuštěné mechanické zóny Poblena nebo Squatu. A zatímco jedete na této vlně, odbočte z Ravalu spletí zadních uliček k vítěznému oblouku.

Nezapomeňte navštívit

  • Mekku skateboardistů
  • Klub Sub-Zero
  • Pláž Port Olympic
  • Torre Agbar

Zdroje info: zajezdy.cz, cestolet.cz

Náhledové foto: Pixabay