Unikátní světová výstava bílých krokodýlů v Protivíně. Za krokodýly už nemusíte létat do Afriky

krokody-maximus

Protivín je menší městečko, které se na nachází na spojnici mezi Českými Budějovicemi a Pískem. V současné době v Krokodýlí ZOO Protivín můžete spatřit, kromě jiných veleještěrů, světovou výstavu jedinečných bílých krokodýlů. Krokodýlí farma je jedinou v České republice, jež vystavuje krokodýlí obry o délce přes čtyři metry, což je v evropských podmínkách naprostá rarita.

krokodýli
Foto: Taťana Veselá

Spatříte aligátory, gaviály i kajmany. Návštěvníci uvidí, krom jiných, celkem 5 zvířat o délce nad 4 metry. Potkáte se i s největším aligátorem chovaným v České republice. Jste s nimi v těsné blízkosti, oddělení jen stěny terária. Fotografování (bez blesku) je dovoleno. Přinášíme vám i obrazový materiál.

bílý krokodýl
Foto: Taťana Veselá

Jediná ZOO na světě s chovem bílého krokodýla nilského

Samec Bělouš se líně povaluje v protivínském teráriu a je obdivován všemi návštěvníky. Zejména proto, že bílá zvířata jsou v přírodě velmi vzácná. Jedná se vlastně o genetickou odchylku. V přírodě zpravidla nemají velkou šanci na přežití, protože jsou velmi nápadná. Navíc množení těchto bílých druhů je v zoologické zahradě velmi náročné. Krokodýlí ZOO Protivín se může pochlubit bílým gaviálem sundským, bílým krokodýlem nilským a skupinou albinotických severoamerických aligátorů. Tito tři zástupci netradičního zbarvení jsou světovým unikátem, který uvidíte pouze v krokodýlí ZOO Protivín.

krokodýl
Foto: Taťana Veselá

Chcete se vyfotit s krokodýlem? Žádný problém!

Fotografování probíhá za asistence průvodce. Zvláště děti jsou nadšené, když mohou držet v rukách živého krokodýla. Vše je v rámci bezpečnosti, jelikož aligátoři spokojeně odpočívají v teráriu a do rukou děti dostanou krokodýlí miminko. I tak stojí fotka za to. Který spolužák se po prázdninách může pochlubit tím, že držel v rukách živého krokodýla? Krokodýlí mláďata jsou  v naprostém klidu, jelikož dotek teplých lidských dlaní jim je příjemný, takže nekladou při zacházení s nimi žádný odpor. Navíc jsou na manipulaci od narození přivyklá. Poplatek za fotografování v částce 100 Kč uhradíte při zakoupení vstupenek.

gaviál
Gaviál: Foto: Taťana Veselá

Nadšení dětských návštěvníků nemá konce…

O prázdninách je otevřeno celý týden od 10 do 17 hodin. V ostatních měsících od 10 hodin do 16 hodin. Vstupné pro dospělého činí 250 Kč. Dětské vstupné do patnácti let je za 200 Kč, stejně jako pro studenty a seniory. Malé ratolesti do dvou let mají vstup zdarma. Nenechte se mýlit, že dítka krokodýli nezaujmou… Byli jsme obklopeni neustále pobíhajícími dětmi, které se přemisťovaly rychlostí blesku od jednoho terária k druhému s překvapivými výkřiky: „Mami, tati, ten je velkej jako naše chodba!“

krokodýl
Foto: Taťana Veselá

Počítejte ovšem s tím, že vás po příchodu mezi krokodýly zprvu ovane nevábný vzduch. Avšak rychle na něho přivyknete, protože pohled na krokodýlí obry vám to vynahradí!

O prázdninách můžete být přítomni i veřejnému krmení krokodýlů, a to ve středu, sobotu a neděli v 11 hodin a ve 14 hodin.

Zdroje info: Autor, https://krokodylizoo.cz

Maximus, největší aligátor chovaný v Čechách: Náhledové foto: Taťana Veselá

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?