Barevná krása! Květinová pole v holandském Keukenhofu

Květinové pole

Mluva květin je úžasná a každý známe alespoň kousíček z jejich nevinné květomluvy. Ke květinám se zpravidla vždy přistupovalo jako k něčemu výjimečnému, a nejlépe s láskou. Barevná krása totiž dokáže potěšit srdce obdarované ženy, a je jedno, zda se těší z rudé růže nebo něžných bílých konvalinek.

Pestrobarevné květy v holandském Keukenhofu

Květiny si zachovaly své tajemství. Nemluví, avšak pohled na ně vyvolá v mnohých ženách pocit klidu, něhy a radostný úsměv na rtech. Další báječné pocity mohou zažít návštěvníci na květinové výstavě v  parku Keukenhof, a to od  24. března do 15. května. Nepochybně se jedná o největší květinový park světa. Navíc se nemusíte jen procházet, ale můžete dokonce i projíždět mezi květinovými políčky na loďkách, což je zpravidla lákadlem i pro děti.

Zahrada

Foto: Pixabay

Park poprvé uvítal návštěvníky lačných květinové krásy v roce 1950 a již první setkání mělo obrovský úspěch. S ohledem na tuto skutečnost se letos koná sedmdesátý třetí ročník výstavy cibulovin. Zámecké panství se rozkládá na ploše přes dvě stě hektarů! Park je od svého založení udržován v anglickém stylu, který vyvolává zdání snového pohádkového světa a je radost se v něm procházet.

Květinová šou s přehlídkou orchidejí

Zvláštní pozornost si zaslouží pavilon Beatrix, kde se můžete kochat přenádhernými anturiemi a obdivovat jedinečnou krásu orchidejí. Pěstitelé a milovníci orchidejí nepřestanou žasnout zejména nad barevnými dekory svých oblíbenců.

Orchidej

Foto: Pixabay

Každý týden zde uvidíte jinou květinovou výstavu!

Například v polovině dubna vás přivítají svítivé lány narcisů a speciálních cibulovin. Mimochodem, naleznete je v pavilonu Oranje Nassau. Jako obvykle vás potěší i světoznámé holandské tulipánysvětoznámé holandské tulipány, které doslova hýří všemi barvami.

Věděli jste, že 4. dubna letošního roku pojmenoval v Holandsku tulipán dokonce i prezident Indie, pan Ram Nath Kovind se svou manželkou? Žlutý tulipán dostal jméno „Maitri“. Sanskrt slovo Maitri uvádí jako symbol pro přátelství.

Takže i květiny spojují pomyslně lidstvo. Žlutý tulipán Maitri rozkvetl symbolicky pro přátelství mezi Indií a Nizozemskem.

Zdroje info:  holandsko.cz, allexciting.com

Náhledové foto: Pixabay

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?