Poznejte Bavorsko a odhalte kouzlo podmanivého regionu

Největší spolková země Německa. Bavorsko je pokladnicí podmanivých destinací, která nabízí nepřeberné množství zajímavostí k prozkoumání – od pohádkových zámků po historická města a malebnou krajinu. Pojďme se ponořit do toho, co dělá z Bavorska poutavé a nezapomenutelné místo k návštěvě.

Bavorské dobrodružství začněte v Hlavním městě Mnichově, místě kde se plynule snoubí tradice s moderností. Prozkoumejte honosný zámek Nymphenburg, projděte se po rušném náměstí Marienplatz a obdivujte majestátní kostel Frauenkirche. Nenechte si ujít světově proslulý Oktoberfest, kde je v centru pozornosti bavorská kultura, hudba a pivo.

Trocha kýče i nádherné výhledy

Zámek Neuschwanstein, který se tyčí na vrcholu kopce v malebné krajině Hohenschwangau, okouzlí návštěvníky svou pohádkovou krásou. Vydejte se na prohlídku s průvodcem, obdivujte jeho honosné interiéry a nechte se okouzlit úchvatným výhledem na okolní bavorské Alpy.

Foto: Pixabay

Ponořte se do okouzlující atmosféry Rothenburgu ob der Tauber, dokonale zachovalého středověkého města. Projděte se jeho úzkými dlážděnými uličkami, obdivujte hrázděné domy a navštivte fascinující Středověké muzeum zločinu a spravedlnosti.

Bavorsko – nechybí ani trocha romantiky

Vydejte se na malebnou projížďku po Romantické cestě, která se vine půvabnými bavorskými městečky a idylickou krajinou. Prozkoumejte středověké město Dinkelsbühl, obdivujte krásu architektury Augsburgu a navštivte pohádkové město Füssen, které je vstupní branou k zámku Neuschwanstein.

Objevte také přírodní nádheru Berchtesgadenu, regionu známého svými úchvatnými scenériemi. Projeďte se lodí po křišťálově čistých vodách jezera Königssee, které je obklopeno majestátními horami. Prozkoumejte národní park Berchtesgaden, kde se nachází úchvatné jezero Königssee, masiv Watzmann a slavné Orlí hnízdo.

 

Zdroje: https://www.germany.travel/en/inspiring-germany/bavaria.html, https://www.iamexpat.de/lifestyle/german-federal-states/bavaria-bayern, https://www.nationsonline.org/oneworld/Germany/bayern.htm

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.