Benidorm: Plánujete výlet do Španělska, ale nemůžete si vybrat mezi jeho přírodními lákadly a vymoženostmi moderní doby?

Pak navštivte Benidorm, který vám poskytne obojí. Jde o krásné letovisko na pobřeží Costa Blanca, kde si pro sebe najde opravdu každý něco. K mání je jak nádherná příroda, tak i luxusní pláže a samozřejmě vše, co by si milovník moderní a aktivní dovolené mohl přát.

Není ovšem bez zajímavosti, že až do 60. let minulého století nešlo o nijak významné místo. Ve skutečnosti byl Benidorm jen malou rybářskou vesničkou. Díky krásám přírody se sem však začali stahovat turisté, a odtud byl už jen krůček k vybudování krásného letoviska.

Co vám nabídne Benidorm

Toto letovisko leží v půvabné Benidormské zátoce, kterou rozděluje napůl skalnatý útes Canfali. A právě on je zdejší největší zajímavostí – na každé jeho straně totiž najdete jednu perfektně vybavenou pláž. Nechybí bary, kavárny, rychlá občerstvení apod. Pláže nesou název Levante a Poniete, přičemž Levante byla otevřena jako první.

Foto: Pixabay

Výškové budovy nebo příroda? Obojí je možné

Na první pohled by však Benidorm odhadl správně jen málokdo. Dominují mu totiž výškové budovy a široké bulváry. Pokud bychom je přepočítali na počet stálých obyvatel, našli bychom jich tu nejvíce na světě. Převyšuje je jen hora Puig Campana s výškou 1406 metrů.

A výstup na ni opravdu stojí za to. Ne nadarmo je označována jako jedna z nejpůsobivějších na pobřeží Costa Blanca. Mimochodem celková délka pobřeží, kterou si tu můžete vychutnat, je 5 km. Pro sebe si tak určitě místo najdete.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-alicante-nabizi-to-nejlepsi-ze-spanelska-40397570, https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/costa-blanca-alicante-spanelsko-spanelske-pobrezi.A220520_094037_kolem-sveta_pest, https://www.infoglobe.cz/cestovatelsky-pruvodce/spanelsko-benidorm-zlaty-dul-na-turisty/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.