Karlovy Vary a rodinný výlet? Proč ne!

Karlovy Vary

Lázeňský trojúhelník je název pro oblast v západních Čechách, kde můžete objevit 3 lázeňské diamanty, konkrétně Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Přijeďte sem na víkend a navštivte největší lákadla.

1. den:

Většina penzionů umožňuje pobyt od 14:00. Bylo by škoda nevyužít půl dne, který můžete strávit prohlídkou města, a proto se do svého cíle vydejte co nejdříve. Ubytujte se, vezměte si zavazadla do pokoje a vaše zkoumání může začít. Protože jste pro tento den hodně cestovali, zbytek dne zkoumejte střed města. Je zde kolonáda s prameny, nádherné budovy, kavárny, cukrárny a jídelny. Procházku po městě začněte na kolonádě Vřídla. Pokračujte na kolonádu, kde ochutnáte pramen.

Karlovy Vary 2
Foto: Pixabay

Na tomto místě objevíte Zámeckou kolonádu s Horním zámeckým pramenem a Mlýnskou kolonádu, kde můžete objevit 5 pramenů – pramen Rusalka, Libuše, Václava a mlýnský. Při procházce podél řeky můžete minout lázeňskou budovu s Pramenem Svobody a dojdete k Sadové kolonádě, kde se nachází další pramen – Sadový. V případě, že budete pokračovat podél vodní cesty, můžete dojít ke Smetanovým sadům. Cestu si můžete i prodloužit!

2. den:

Vydejte se do některého z muzeí, které okolní zóna nabízí. Pro milovníky alkoholického osvěžení je tu muzeum Jana Bechera, kde si užijete návštěvu a ochutnávku. Případně se vydejte do sklárny Moser, kde se seznámíte s historií, vyráběnými skvosty a jejich slavnými majiteli. Zkuste s dětmi navštívit Vánoční dům, kde objevíte historické centrum Vánoc a medvídků. Máte chuť na mušle, francouzskou nebo staroslovanskou kuchyni? V Karlových Varech objevíte nejrůznější restaurace.

Abyste se po obědě cítili o něco lépe, vydejte se na krátkou procházku ke slavnému chrámu sv. Petra a Pavla a poté na rozhlednu Karla IV., ze které budete mít Karlovy Vary jako na dlani. Následně se běžte osvěžit do proslulých Zámeckých lázní nebo zkuste Alžbětiny lázně. Po chutné večeři si můžete užít bowling, kulečník, šipky nebo fotbal. Většina ubytovacích zařízení má vlastní rekreační místnost.

3. den:

Většina ubytovacích zařízení nabízí check-out do 10:00 nebo 11:00 hodin. Vydejte se každopádně ještě na některou z vyhlídek. Goethova rozhledna vás nepochybně okouzlí svou gotickou vyhlídkou a krásným okolním lesem a děti si zamilují přilehlou strašidelnou stezku. Nebo se vydejte na procházku k Dianině rozhledně, která nabízí nejen příjemný pohled na Karlovy Vary, ale také skvělé vyžití pro děti. Je tu Minizoo s dětským hřištěm a Motýlí dům.

Zdroje info: cestovatele.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay