Frankfurt nad Mohanem a jeho Hauptwache. Proč turisty zajímá „pouhá“ replika historické budovy?

Frankfurt nad Mohanem určitě není žádnému cestovateli neznámý. Toto páté největší město Německa totiž nabízí opravdu velmi mnoho zajímavostí. A jaká místa určitě navštívit?

V tomto městě se snoubí celá řad zajímavých podnětů. Vybrat si můžete jak z nejrůznějších muzeálních památek, tak například i z krás přírody.

Kam ve Frankfurtu nad Mohanem do muzea

Chcete tip na místa, která by rozhodně neměli vynechat milovníci vědění, pak jsou to rozhodně tato:

  • Muzeum Städel
  • Goetheho dům a muzeum
  • Muzeum moderního umění
  • Muzejní čtvrť: Museumsufer
  • Muzeum přírodní historie Senckenberg

Foto: Pixabay

Stará/nová památka aneb Hauptwache

Pozornosti turistů se však může těšit i jedna moderní budova – i když toto slovo nelze v souvislosti s ní úplně přesně použít. Jde o bývalý strážní domek s názvem Hauptwache. Ale měl smůlu na události hned dvakrát – poprvé ho zasáhly nálety během druhé světové války. Tehdy byl obnoven, i když ve zjednodušené podobě. Posléze však byl kvůli stavbě podzemní dráhy zbořen úplně. Protože však jeh vzhled rozhodně stál za to, stojí dnes na původním místě jeho věrná kopie, která slouží jako kavárna.

Kam se ještě vypravit

Chcete další zajímavé cíle ve Frankfurtu nad Mohanem? Pak by vám určitě neměla uniknout takzvaná Frankfurtská katedrála. Na mapě ji ovšem pod tímto názvem nenajdete. Tam je jednoduše uvedena jako Kostel svatého Bartoloměje, jinak zvaný také Kaiserdom (Císařská katedrála). Je sice „jen“ o poutní kostel, ale tak starobylý, že si svou přezdívku rozhodně zasloužil.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hauptwache, https://cs.wikipedia.org/wiki/Kostel_svat%C3%A9ho_Bartolom%C4%9Bje_(Frankfurt_nad_Mohanem), https://botany.cz/cs/frankfurt/, https://travelking.cz/travelpedia/tip/zoo-a-palmova-zahrada, https://www.celysvet.cz/nejvetsi-mesta-nemecko

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.