Berchtesgaden – Hitlerovo sídlo i nejčistší jezero

Když se řekne Berchtesgaden, mnohým se ihned vybaví pojem Orlí hnízdo, a tedy i jedna nechvalně proslulá historická postava. Ano jde o oblast, kde míval bývalý německý kancléř Adolf Hitler své sídlo. Není to však jediná věc, která sem láká turisty z celého světa. Dnes se podíváme na to, co dalšího může toto městečko nabídnout.

Orlí hnízdo

Nemůžeme však začít ničím jiným. Hlavně se zde můžete podívat na proslulé Orlí hnízdo. V němčině se stavba nazývá Kehlsteinhaus. Jde o sídlo tyčící se v nadmořské výšce 1834 m na úzkém skalnatém hřebeni. Tato horská chata je v mnoha ohledech fascinující. Musíte však také počítat s obrovskými davy turistů. Naším tipem tedy je, vydat se na Orlí hnízdo hned ráno, když je ještě většina turistů v posteli či na snídani. Sem se dostanete autobusem, který pojede asi 6,5 km a za asi 15 minut se vaše poloha zvýší o 700 metrů.

Co v Orlím hnízdě uvidíte?

Po příjezdu vás čeká ještě další cesta, tentokrát tunelem, a následně i luxusním výtahem. Poté se již můžete kochat honosnou výzdobou sídla vybudovaného na přelomu let 1937 až 1938. Tehdy šlo o dárek k vůdcovým narozeninám. Hlavním vrcholem je pokoj ve tvaru oktagonu. Konkrétně jde o síň s krbem. Dnes je zde restaurace. Dále je zde například pokoj Evy Braunové.

Nejhezčí a nejčistší jezero v Evropě!

Nejde však jen o sídlo nechvalně proslulého diktátora, které je tahákem turismu. V Berchtesgadenu je i Königsee. I to naláká mnoho turistů, a pokud se sem podíváte, určitě byste neměli na tento přírodní úkaz zapomenout. Jde o jezero ledovcového původu. Obklopeno je strmými štíty. Když sem přijdete, scenérii bude vévodit hladina čisté vody o šířce 1,5 km. Právě čistota je jedním z unikátu této plochy. Jde o asi nejčistší alpské jezero a jezero v Evropě vůbec. Pokud budete chtít vidět jezero z výšky, určitě si zajeďte lanovkou na vrchol zvaný Jenner nebo pěšky vyhledejte vyhlídku Archenkanzel.

1 komentář

  1. scota@centrum.cz'Scota Odpovědět

    Pokud jste zdatní turisty vylezte si raději na Watzmann 2713m a podívejte se na jezero z druhé strany 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *