Hochfilzen

Biatlonový ráj: Hochfilzen

Alpská vesnička jménem Hochfilzen najdeme v Rakousku. Hochfilzen je nyní znám především díky biatlonu. Kde, ale vesnice leží a co zajímavého je zde k vidění?

Biatlonová vesnice

Ano tohle místo opravdu neodmyslitelně patří k biatlonu zvlášť, když letos pořádá Hochfilzen MS v biatlonu. Biatlonový areál Hochfilzen patří totiž k těm nejlepším i nejkrásnějším na světě.  Kde přesně, ale tato vesnice v Rakousku leží? Vesničku najdeme v Tyrolsku na hranici se Salcburskem s asi tisícem obyvatel. Jako v každé horské vesnici zde najdete úřad, obchody, restaurace a hotely. Mezi památky alpské vesnice patří například kostel Panny Marie Sněžné nebo památník padlým ve válce. Kdyby však nebylo biatlonu, asi by tolik známá nebyla a podobala by se ostatním horským osadám.

Sjezdové lyžování

Nejen biatlon, ale i sjezdové nebo běžecké lyžování v Hochfilzenu  má mezi turisty své místo a množná, že zabírá vyšší příčku ve sportovní oblíbenosti než biatlon. Pro sjezdaře je tady lyžařské středisko Buchensteinwand, který je možná ještě menší než Špindlerův mlýn. Dohromady nabízí 10 sjezdovek, 6 vleků a dvě čtyř sedačky, které vás vyvezou téměř až do výšky 1456 metrů nad mořem. Nejdelší sjezdovka měří 4500 metrů a nejvyšší převýšení činí 600 metrů. Celý areál je spíše českého charakteru než toho alpského, který bude většina z vás očekávat. Ten, kdo si bude chtít zalyžovat lépe, může navštívit vedlejší Fieberbrunn, který nabízí jeden z nejlepších lyžařských komplexů v Rakousku.

Kam na výlet

Za normálních okolností, je Hochfilzen vyhledáván především milovníky ticha a klidu. Při pořádání závodů v biatlonu však pohoda rázem zmizí a bude zde spíše ruch než ticho. Tipem na výlet jsou okolní města. Asi 20 minut jízdy autem od vesnice se nachází městečko San. Johan nebo 30 minut stejným směrem další město Kitzbühel. Obě patří k nejslavnějším v rakouských Alpách.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.