Brazílie a její Copacabana – jde stále ještě o perfektní místo na dovolenou nebo už má nějaké mouchy?

Brazílie je rozlehlá a rozmanitá země se širokou škálou možností dovolené, od tropických pláží po pulzující města a vše mezi tím. A kam se vydat?

Pulsující Rio de Janeiro

Rio je rušné město s živou atmosférou a bohatým kulturním dědictvím, známé pro své ikonické památky, jako je socha Krista Spasitele a hora Sugarloaf. Najdete tu také některé z nejlepších brazilských pláží, včetně Copacabana a Ipanema.

Salvador ve státě Bahia

Salvador je historické město s pulzující afro-brazilskou kulturou, ohromující koloniální architekturou a živými pouličními festivaly. Je také skvělou základnou pro objevování nedalekých pláží a lagun na pobřeží Bahia.

Foz do Iguaçu – domov světoznámých vodopádů Iguaçu

Foz do Iguaçu je oblíbeným cílem milovníků přírody a hledačů dobrodružství. Kromě vodopádů je okolní národní park také domovem celé řady divokých zvířat, včetně opic, tukanů a jaguárů.

Brazílie

Brazílie a její Copacabana Foto: Pixabay

Florianópolis na ostrově Santa Catarina

Je známý svými úžasnými plážemi, surfařskou kulturou a uvolněným ostrovním životním stylem. Je to oblíbené místo pro dovolenou jak pro Brazilce, tak pro mezinárodní turisty, které nabízí kombinaci outdoorových aktivit, nočního života a kulturních atrakcí.

São Paulo má všude blízko

Toto největší brazilské město je kosmopolitním centrem s bohatou kulturní scénou, pulzující gurmánskou kulturou a se vzkvétajícím nočním životem.

Recife ve státě Pernambuco

Recife je historické město s bohatým kulturním dědictvím a se zajímavou hudební scénou. Je odtud také skvělý přístup k nedalekých plážím a dunám na pobřeží Pernambuco.

Zdroj: https://plavby.esotravel.cz/pristavy/salvador/, https://www.invia.cz/dovolena/brazilie/bahia/, https://www.zirhamia.cz/expedice/brazilie-bahia/

Brazílie a její Copacabana Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.