Brno na den – co stihnout s dětmi, kde nepřeplatit a jak si to všechno pořádně užít – 1. díl

Brno na den – co stihnout s dětmi: Tak jsem jednoho dne musela do Brna na „otočku“. Ta otočka znamenala brzy ráno, přibližně v šest hodin, odevzdat auto v servisu (fakt se radši neptejte proč) a vyzvednout si jej v odpoledních hodinách, nejdříve v pět.

Paráda, tedy nějakých jedenáct hodin se potloukat po Brně a se dvěma dětmi. Zn. ideál. Manžel na služební cestě a babička s dědou výletovali u příbuzných 300 km daleko. No prostě super.

Brzo zrána silná káva

No kéž by. Káva byla na čerpací stanici. Dobrá silná, ale prostě v pět ráno by jí musela být konev. Andílci pochrupovali na zadních sedadlech, čímž mi jasně dali na srozuměnou, že budou mít energie rozhodně více než já.

V šest jsem předala klíčky od vozu a vytáhla, teď už dva ďáblíky, z auta. A hurá na MHD. Naštěstí jsem si prozřetelně prostudovala způsob přepravy po Brně pomocí hromadné dopravy. Taxi a podobné služby jsem kvůli ceně zamítla.

Hromadná doprava

Chcete-li se po Brně přepravovat pomocí hromadné dopravy, není nic jednoduššího. Ideálně je platit kartou nebo chytrými hodinkami či mobilem. Pouze musíte použít vždy stejný typ nosiče karty. Takže buď kartu nebo hodinky nebo mobil a nekombinovat.

Foto: Pixabay

Funguje to tak, že nastoupíte do MHD, tramvaj, trolejbus nebo autobus a kartou, či její alternativou si pípnete nástup. Alternativně můžete (nebo spíš musíte) koupit lístek i dětem, potažmo spolucestujícím bez karty či lístku.

Pokud vystupujete dříve než uplyne čtvrthodina pípnete si i výstup na tutéž kartu, potažmo její nosič.

Výhodou tohoto systému je jednoduchost a hlavně vám systém odúčtuje maximálně částku za 24 hodinovou jízdenku. Takže pokud projedete více, tak zaplatíte jenom jednodenní jízdenku. Za sebe přirozeně.

Druhou vychytávkou je aplikace na MHD s odjezdy spojů. Funguje pod IDOSem a vcelku se na ní dá dobře orientovat. Zadáte zastávku odkud a kam chcete a za odměnu uvidíte čím a jakým číslem se máte vydat. Časy mi moc neseděly, ale čísla MHD ano.

Není to nic složitého a brzy zjistíte, že systém ovládáte intuitivně.

Ráno raníčko a co teď

No co asi tak můžete dělat v šest ráno v Brně s dvěma dětmi. Řešení existuje a docela příjemné. Tím je aquapark Kohoutovice. Je totiž ve všední dny otevřený již od šesti hodin. O víkendu až od osmi.

Aquapark není žádný obr, ale je příjemný a určitě si tam vyhrajete a „zabijete“ nějaký ten čas. Najdete tam plavecký bazén, relaxační bazén, divokou řeku, tobogán a vířivku. Když je pěkně, můžete se jít okoupat i na střešní bazén.

Dokonce tam můžete zaskočit do mokrého baru, kde vám na čipové hodinky můžete koupit jídlo nebo pití do výše třísetkorun.

V zázemí jsou k dispozici skřínky, taktéž na čipové hodinky, převlékárny, ždímačka na plavky a sušák na vlasy. Sprchy a toalety beru jako samozřejmost.

A pokud náhodou nestihnete odchod „včas“ tj. na zakoupenou dobu, nic se neděje, na pokladně vám to doúčtují.

Zdroje: https://aquapark.starez.cz/oteviraci-doba-cenik, https://www.kudyznudy.cz/akce/festival-planet-v-brne?datum=2023-08-01, https://www.gotobrno.cz/poznejte-brno/poznejte-brnenske-top-cile/, https://www.google.com/search?rlz=1C1GGRV_enCZ754CZ820&tbs=lf:1,lf_ui:1&tbm=lcl&sxsrf=AB5stBgPm4rldFRjIn2tCpGQWJXG2K-M3g:1690746504122&q=koupali%C5%A1t%C4%9B+brno&rflfq=1&num=10&sa=X&ved=2ahUKEwjRoqHGmbeAAxXJ_7sIHZyJAXQQjGp6BAgaEAE&biw=950&bih=1055&dpr=1#rlfi=hd:;si:;mv:[[51.983199236183104,20.68440107500738],[45.459000911948955,14.861647168757377]], https://www.zoobrno.cz/pro-navstevniky/sluzby-pro-navstevniky, https://www.hvezdarna.cz/novinky/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.