Burgas aneb zajímavosti bulharského pobřeží – přesně to sem láká desetitisíce turistů ročně

Jde o oblíbené místo všech turistů, kteří milují moře, ale zároveň si příliš nepotrpí na Itálii nebo Řecko. A aby také ne. Známé Slunečné pobřežíSlunečné pobřeží je odtud jen 30 km daleko a neustále se tu něco děje. Ve dne si můžete zaplavat, potápět se nebo surfovat a v noci se jednoduše bavit.

Své místo si tu však najdou i rodiny s dětmi, protože písečný břeh je tu 60 m široký a dokonale vhodný pro děti. Ovšem teprve Burgas vám dovolí objevit pravou tvář Bulharska.

Proč zamířit do Burgasu

Atrakcí v Burgasu najdete opravdu hodně, koneckonců jde o čtvrté největší město v zemi (hned po po Sofii, Plovdivu a VarněVarně) a také nejdůležitější pobřežní přístav země. Většinu budov tvoří stavby z počátku 20. století, ovšem promenáda s maličkými kavárničkami a terasovitými restauracemi dokáže jedním dechem okamžitě připomenout připomenout jih Francie.

Zdejší atmosféra je opravdu podmanivá. A parkový areál Mořská zahrada s mnoha atrakcemi přímo na břehu Středozemního vám nabídne nejenom miliony krásných květin, ale také fontány, dětská hřiště, kavárny a dokonce i krásná divadla. Na své si tu tak přijde opravdu úplně každý.

Foto: Pixabay

Písek a zase písek

Nejzvláštnější částí Mořské zahrady je však bezesporu část zvaná Sandfest, kde na návštěvníky čekají obrovské sochy z písku, z nichž některé zobrazují například i postavičky z Disneyho pohádek. Milovníkům přírody by pak neměla ujít rezervace Poda, kde se můžete setkávat s nevšedními vodními živočichy. V mokřadech se ukrývá více než 200 druhů ptáků, ale pokud toužíte spíše po pozorování mořských ptáků, stačí vyjít na slavné molo Burgas.

Asi 300 metrů dlouhé molo se díky svému jedinečnému tvaru T stalo jedním z velmi známých symbolů města. Pokud vstáváte brzy, nenechte si ujít východ slunce. A pokud hledáte tradiční jídlo, zamiřte do centra starého města. Fanoušky vědomostí pak potěší Archeologické muzeum a Etnografické muzeum.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj info: https://www.viamare.cz/burgas-a-okoli/o-destinaci/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.