Bankovka

CDC: Plně očkovaní Američané nebudou muset do karantény

Podle nových pokynů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nemusí plně očkovaní Američané jít do karantény v případě, když se setkají s nakaženou osobou. Nové doporučení, vydané ve středu, osvobozuje ty, kteří dostali kompletní dávku jedné ze schválených vakcín, od nutnosti samostatné izolace, pokud se setkají s nakaženým onemocněním covid-19.

V současné době to znamená dvě dávky vakcíny Pfizer/BioNTech nebo Moderna a také dvoutýdenní čekání na nastartování imunity.

Další doporučení DCD

CDC však doporučuje Američanům, aby využili těchto pokynů pouze tehdy, pokud dostali svou vakcínu do třech měsíců od setkání s nakaženým, protože zůstává nejasné, jak dlouho imunita trvá.

„I když riziko přenosu COVID-19 z očkovaných osob na ostatní je stále nejisté, bylo prokázáno, že očkování brání symptomatickému COVID-19,“ uvedla agentura a poznamenala, „že se předpokládá, že symptomatický a předsymptomatický přenos má větší roli v přenosu “než asymptomatické případy.

„Kromě toho mohou individuální a společenské výhody zabránění zbytečné karanténě zvýšit potenciální, ale neznámé riziko přenosu,“ dodala agentura.

Vakcína

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zahraniční turisté od karantény osvobozeni nejsou

Očkovaní cizí cestující nejsou osvobozeni od karantény nebo požadavku CDC podrobit se testům před nástupem do letu do USA. Očkovaní zdravotničtí pracovníci by měli také pokračovat v karanténě, uvedla agentura.

Zdravotní protokol Američané dodržovat musí

Jen proto, že očkovaní Američané nemusejí jít do karantény, vakcína je nezbavuje dodržování dalších opatření, jako je nošení masky a sociální distancování.

V tomto okamžiku by očkované osoby měly i nadále dodržovat aktuální pokyny k ochraně sebe i ostatních, včetně nošení masky, pobytu nejméně 6 stop od ostatních, vyhýbání se davům, vyhýbání se špatně větraným prostorům, zakrývání kašle a kýchání, časté mytí rukou, následovat cestovní průvodce CDC a řídit se jakýmikoli použitelnými pokyny na pracovišti nebo ve škole, včetně pokynů týkajících se používání osobních ochranných prostředků nebo testování COVID-19,“napsala agentura.

CDC také ve středu doporučilo dvojitou ochranu nebo se rozhodlo pro těsně přiléhající masku, přičemž zjištění ukazují, že by to mohlo snížit šíření COVID-19 o 95,6%. Ostatně u nás už toto opatření platí také.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *