Čeká nás parné léto, podívejte se, kam můžete jet

Lom

Vaše vodní vybavení ani letos v létě nezůstane v koutě! Možná neokusí slanou vodu, ale i tak si užijete spoustu zábavy. Koupání v klasických přírodních českých vodách je mnohem lepší. Musíte pouze objevit ta správná místa. Kde si užijete neuvěřitelné vodní radovánky?

Lom Výkleky

Průzračná voda v ohromném lomu na území městečka Výkleky láká ke koupání všechny, kde je koupaliště vyhlášené. Lom obklopují stromy porostlé skály, z nichž oceníte úžasný výhled dolů. Běžná hloubka lomu je šest metrů, ale na několika místech je mnohem hlubší, proto jsou Výkleky navíc oblíbené mezi potápěči na cvičení.

Kamencové jezero

Kamencové jezero
Foto: Pixnio

V lokalitě Ústí nad Labem, nedaleko města Chomutov, se vykoupete v jezeře, které je jediné svého druhu na světě. Kamencové jezero vzniklo zatopením dolů, kde se těžil kamenec a síra. Dnes je to tzv. přeháňkové jezero s evidentně léčivou vodou, kterou obklopují písčité a bujné břehy. Je známé nejen jako vhodné pro koupání, ale také pro řadu vodních a pobřežních sportů a má jeden z nejdelších okruhů pro vodní lyžování v zemi.

Jezero Konětopy

Konětopské jezero zaručuje koupání téměř jako u moře, ke kterému se dá z Prahy dojet autem za půl hodiny. Pískovna mezi Konětopami a Dřísy nabízí rozsáhlé zelené a písčité břehy, kvalitní vodu, skvělé čisté prostředí a hojnost stánků s občerstvením. Opravdovou raritou je blízkost sladkovodních medúz. Ale nestresujte se, nejsou nebezpečné.

Jezero Milada

Mezi Teplicemi a Ústím nad Labem leží jezero vzniklé zatopením velkého uhelného lomu. Ještě koncem devadesátých let minulého století se v této oblasti těžilo uhlí, ale během dalších let bylo vytěženo a přeměněno v rekreační oblast, která hosty nejvíce přitahuje svým rozlehlým jezerem s hloubkou až 25 metrů. Pyšní se úžasnou kvalitou vody, zelenými i kamennými břehy a otvory pro vodní sporty, mezi něž se počítá i plavba lodí.

Lipenská přehrada

Lipenská přehrada
Foto: Pixabay

Za největší vodní plochou v České republice se musíte vydat až na Šumavu. S rozlohou 49 km2 vládne všem plochám, a proto si vysloužila přezdívku Jihočeský oceán. Břehy kolem Lipna jsou dlouhé asi 150 km, takže si budete moci vybrat ze širokého sortimentu pobřeží. Mezi nimi budete moci jezdit na kole, protože je zde mimo jiné řada cyklostezek. Mezi hlavní patří Dlouhé pobřeží, které se rozprostírá po celém Lipně nad Vltavou, a pláž ve Frymburku.

Jezero Lhota

Jezero Lhota se nachází nedaleko Prahy. Asi 20 kilometrů za hlavním městem, kilometr od obce Lhota, se nachází ohromné jezero, které vzniklo zatopením pískovny. Je obklopeno písečnou pláží s bohatými stromy, která dokáže poskytnout úžasný chládek i v těch nejdusnějších dnech. Objevíte zde i četné stánky a pláže pro nudisty.

Zavalený lom Janičův vrch

Toskánsko, i tak se někdy říká krajině kolem Mikulova na Pálavě, u které nescházejí jen místní, ale všichni milovníci vodní zábavy. Lom Janičův vrch se nazývá malý český Jadran. Z vyhlídky to vypadá jako díra naplněná čistou vodou a obklopená dlouhými vinicemi. Je to prostě to nejlepší ke koupání!

Zdroje info: cestujeme.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay