Označení indických jídel často mate – je to totiž přesně opačné, než většina turistů čeká

Označení indických jídel často mate: Pokud si chcete koupit cokoliv, měli byste věnovat pozornost nápisům na obalu. Průměrnému Indovi totiž opravdu není jedno, co jí.

S masem, bez masa nebo ještě něco navíc? Je třeba si pohlídat tato tři označení:

  • na veg (bez masa),
  • pure veg (bez vajec a mléka či výrobků z něj),
  • a non veg (s masem).

Asi nemusíme zdůrazňovat, že většina turistů si nápis non veg vykládá přesně opačně.

Jak oddělit žloutek od bílku jednoduše

A když už jsme u pure veg kuchyně, podívejte se na to, jak si jednoduše poradit s oddělením žloutku a bílku.

Palce

Nejlevnější nástroj a máte ho vždy při ruce, že? Oddělení bílku a žloutku pomocí dvou palců je nejstarší a neznámější způsob, ale také představuje největší riziko. Vejce uprostřed opatrně naklepněte o hranu stolu nebo o misku, do otvoru vsuňte oba palce a oddělte skořápky od sebe, přičemž je držte jako misky. Nyní opatrně přelévejte obsah z jedné skořápky do druhé, až vám zůstane jen žloutek. A tady může nastat problém, hrany skořápky jsou totiž ostré a snadno žloutek protrhnou. Doporučujeme toto trénovat, když rozbíjíte vejce třeba na míchaná vajíčka, kde spotřebujete celá.

Foto: Pixabay

Dvě vidličky

Vejce nalijte do širší misky. Vezměte do každé ruky vidličku a držte je vedle sebe (jako klády na voru), zuby směřují opačně. Oběma podeberte žloutek a pak opatrně jednu vidličku pootočte o 90 °C (vytvoříte mřížku). Nechte odkapat všechen bílek a přemístěte žloutek jinam.

Plastová láhev

Na první pohled neuvěřitelné, přesto to funguje skvěle. Vejce vyklepněte na talířek nebo širší misku. Vezměte do ruky PET láhev a lehce ji zmáčkněte. Podržte ji hrdlem dolů těsně nad žloutkem. Nyní stisk povolte. Tlak vsaje žloutek dovnitř a snadno ho přemístíte.

 

Zdroje: https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/oddeleni-zloutku-od-bilku-30001014.html, https://bydleni.instory.cz/2886-par-snadnych-figlu-jak-lehce-oddelit-zloutek-od-bilku-bez-zbytecnych-nehod.html, https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/jak-oddelit-zloutek-od-bilku/, https://www.prozeny.cz/clanek/jak-rychle-a-ciste-oddelit-zloutek-od-bilku-zname-5-figlu-52555

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.