Čekají nás slunečné podzimní prázdniny, teploty vyšplhají až k 20 stupňům

Podzim

Konec října bude z hlediska počasí doslova fantastický. Čeká nás nejenom dostatek sluníčka, ale také velmi příjemné teploty. Ty by se měly pohybovat odpoledne klidně i okolo 20 stupňů Celsia. Tyto na konec října nezvyklé teploty vydrží až do konce měsíce. Výhled Českého hydrometeorologického ústavu hovoří jasně. Tento týden bude jasno až polojasno a podzimní prázdniny budou teplotně nadprůměrné. Může se ale stát, že takřka celý den na některých místech vydrží mlha.

Středa a čtvrtek ve znamení jasna a polojasna

Oba dva dny bude spíše polojasno, ve středu ale může být i jasno. Ve středu je třeba počítat s ranními mlhami a také ojedinělými přeháňkami. V noci bude nejnižší teplota atakovat 4 °C. Ve dne se budou teploty pohybovat mezi 12 až 16 °C. Na východě mohou teploty dosáhnout až na 19 °C. Ve čtvrtek budou teploty vyšší, a to mezi 15 až 19 °C. Při mlze budou teploty nižší, a to klidně okolo 12 °C.

PodzimFoto: Pixabay

Dvacítka přijde v pátek

Páteční teploty budou skvělé a svátek by se měl dokonale vyvést. Pohybovat se budou mezi 16 až 20 °C. V noci bude ojediněle mrholit a teplota spadne až na 6 °C.

Teplý vzduch o víkendu

Víkend přinese proudění teplého vzduchu, takže se nějakých nízkých teplot také nemusíme obávat. V nižších polohách přijde inverze, nicméně na horách bude nádherně. Teploty budou odpovídat těm letním. Jak v pátek, tak i v sobotu bude jasno až polojasno s tím, že denní vrcholy teplot se budou blížit ke 20 °C. Máme se tedy na co těšit.

Zdroje info: https://www.meteopress.cz/aktuality/

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pocasi-predpoved-podzim-rijen-teploty.A221024_060831_domaci_mchm

Náhledové foto: Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.