Co podniknout s rodinou o víkendu v Mariánských Lázních?

Mariánské lázně 2

Přijeďte sem na víkend a navštivte největší lákadla. Mariánské Lázně jsou nejmladším městem v rámci vyhlášeného lázeňského trojúhelníku. Ať už hledáte procházku, ochutnávku léčivých pramenů nebo relaxaci v lázních, nade vší pochybnost objevíte něco podle svého gusta.

Rady pro trávení času

Jak lépe začít pobyt v Mariánských Lázních než procházkou po městě a prozkoumáním okolních lázeňských pramenů a nádherných kolonád. Procházka od primárního pramene k poslednímu je dlouhá 4 km. Během první části procházky můžete ocenit přírodu – lesy a louky. Prelátův pramen se nachází v lese na začátku Mariánských Lázní a je u něj přírodní park s dětským hřištěm. Je to nejmenší pramen a vyvěrá z dřevěné sochy u počáteční stavby Prelátova pramene. Za chvilku se dostanete k půvabné struktuře Rudolfova pramene.

Poznejte další krásy města

Kolonáda Ferdinandova pramene se nachází v Úšovicích, takže se k ní dostanete za několik minut. Alexandřin pramen vyvěrá v zastávce pod hotelem Cristal. Kousek odtud je další hřiště. Od zastávky dojdete do bulvárů Mariánských Lázní, kde objevíte další dva prameny — Augustinův a Eduarda VII. Pokračujte po mostecké silnici směrem ke Karolínině prameni. Pramení pod předchozí kolonádou pod kostelem Nanebevzetí panny Marie.

V případě, že se vydáte krátkou oklikou, můžete dojít k Ambrožovu prameni, který je pod Centrálními lázněmi. Nenechte si ujít ani krásnou Zpívající fontánu. Poslední zastávkou bude Lesní pramen v rámci klasicistní stavby u Trebizziho potoka. Tato procházka může trvat dvě hodiny, ale pokud se ji rozhodnete zpestřit ochutnávkou lázeňských oplatků nebo občerstvením v nedaleké kavárně či cukrárně, může se protáhnout na tři až pět hodin.

Zkuste projít následující…

Vyzkoušejte si procházku dva v jednom a poznejte slavné učence a ozdravné prameny. Na Stezce spisovatelů po Mariánských Lázních je 11 tabulí se zajímavými údaji. K dispozici je také zábavný test pro děti i dospělé. Další den se vydejte na výstup. Cílem je Park miniatur – Boheminium. V případě, že potřebujete ušetřit životní síly nebo jdete s dětmi, zkuste raději lanovku. A co potom? Vydejte se do přilehlé zábavní obory Hvozd, kde se prohánějí jeleni a srnky. Na oběd nebo svačinu se vydejte do některé z restaurací. Cestou zpět do centra Mariánských Lázní neopomeňte navštívit rozhlednu Hamelika.

Mariánské lázně
Zdroj: Pixabay

Večer si dopřejte zasloužený odpočinek. Mariánské Lázně vás v něm přivítají. Římské lázně kryté v lázeňském centru Nových Lázní nabízejí ideální zážitek a skvělou zprávou je, že jsou přístupné veřejnosti. Nebo snad máte přístup do lázní či bazénu přímo v rámci svého balíčku v hotelu? V tom případě si odpočiňte v hotelovém wellness centru nebo se vydejte na městské koupaliště.

Zdroje info: cestovatele.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay