Cestujete vícekrát do roka? Havarijní pojištění vám ušetří spoustu starostí

Havarijní pojištění

To, že se nemůžete neustále spoléhat na povinné smluvní pojištění, jste si možná už někdy ověřili na vlastní kůži. Své o tom ví třeba majitelé vozů, kterým z protijedoucího auta odletěl kamínek do čelního skla a způsobil nepříjemnost v podobě praskliny. Stonásobně to platí pro řidiče, jejichž vášní je cestování. Na cestách tráví mnohem více času, ať už na různých roadtripech po Evropě nebo dlouhými přesuny na mezinárodní letiště. V tomto případě je havarijní pojištěníhavarijní pojištění téměř nutností. Čtěte dál a dozvíte se proč.

Havarijní pojištění

Foto: Pexels

Co obvykle havarijní pojištění kryje?

Více času na cestách znamená větší riziko vzniku komplikací. Například takový střet s divokou zvěří dnes není ničím výjimečným a postihnout může i ty nejopatrnější řidiče. Kromě toho pokrývá havarijní pojištěníhavarijní pojištění jakoukoli havárii vzniklou vlastním i cizím zaviněním, škody vzniklé na parkovišti, ale i obyčejné ťukance. Škodová událost se vám však může přihodit také v případě, že se zrovna ve svém vozidle nenacházíte. Havarijní pojištění tak ve většině případů kryje také živelné pohromy, vandalismus či krádež.

Benefity pro časté cestovatele

Řešit pojistnou událost kdesi daleko od domova asi není tím nejpříjemnějším způsobem, jak trávit svůj volný čas. I tyto nepříjemnosti zvládnete levou zadní díky nonstop asistenčním službám, které ke kvalitnímu havarijnímu pojištění získáte. Při výběru sledujte také to, zda pojištění zahrnuje krátkodobé pojištění auta, například na cestu na dovolenou do zahraničí. Možnost výběru z široké škály spoluúčastí, doobjednání neomezené výše limitu oprav a téměř nekonečné možnosti připojištění jsou už jen třešničkou na dortu.

Havarijní pojištění

Foto: Pexels

Možnosti připojištění jsou téměř neomezené

Do standardní nabídky připojištění se zahrnuje například již zmiňované čelní sklo, ale také rozšířená asistence, zvláštní výbava vozidla, klasická či speciální zavazadla přepravovaná vozidlem a další poruchy vozidla. Kvalitní havarijní pojištění proplatí také náklady spojené se zapůjčením náhradního vozidla, pokud vás to vaše nechá ve štychu. I proto už nikdy nepropásnete žádný váš výlet po Slovensku nebo Evropě, dokonce ani plánovaný odlet letadla někam do divočiny.

Stále platí, že jedině vy nejlépe znáte své potřeby a na základě předchozích zkušeností si dokážete vyhodnotit své představy a očekávání od havarijního pojištění. V každém případě je však lepší být připraven také na ty nejnepředvídatelnější situace. Investujte proto raději pár eur navíc, aby vám nakonec nezůstaly oči pro pláč a zkažený výlet.

Teď už víte, proč se dobré havarijní pojištění vyplatí všem cestovatelům. Zaměřte se proto na zmíněné důležité aspekty, abyste si vybrali balíček, který bude splňovat všechny vaše potřeby.

Zdroje info: uniqa.cz, epenize.eu 

Náhledové foto: Pexels

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.