Češi se připravují na strávení dovolené doma – s čím počítat?

turista

Letos už je to jasné. Vzhledem k mnoha restrikcím, jež nás budou během tohoto léta svazovat, budou zajímavé výlety po okolí doslova hitem letošního léta.

Česká republika je v tomto ohledu naštěstí velmi přívětivá. Rozhodně totiž nabízí hodně možností, jak si dovolenou po všech stránkách užít. Můžete se tak vydat pěšky třeba na přechody po horách, v horkých dnech vás osvěží plavání v rybníku nebo v lomu a až dostanete chuť na docela jiný typ, odpočinku, tak se můžete projít po vinicích, nebo se podle svých schopností projet na kole v terénu. Strávení volného času formou aktivního odpočinku tak rozhodně nestojí nic v cestě.

Výlety vždy začínají tak trochu v autě

Ještě předtím, než si sbalíte, byste však měli vsadit na několik důležitých pravidel. Velký problém může představovat například vybitý telefon, a tím i následné nepříjemné blouděním po cestách. Plánovaná cesta absolvovaná autem je totiž dnes bez navigace již jen stěží představitelná. Každý výlet tak znamená pro rodinu nejenom zabalení svačiny a nezbytného oblečení, ale také pečlivé přichystání základního příslušenství.

Foto: Protext

To byste měli vybírat, tak, aby vám nejenom usnadnilo cestu, ale zároveň v případě potřeby zabavilo spolujezdce. A to zejména ve chvíli, kdy jimi jsou malé děti. Ale nenechávejte nákup na poslední chvíli. Již teď některé kategorie e-shopů hlásí téměř vyprodáno, tak abyste později nesplakali nad výdělkem.

Na rezervování pobytu už je nejvyšší čas

Ale neměli byste podcenit jen bleskové nabití chytrých zařízení. Stejně důležitá je i včasná rezervace pobytu. Nenechte se ukonejšit tím, že i letos bude v ČR zahraničních návštěvníků pravděpodobně minimum. Místa se plní i tak. Takže kdo zaváhá, nikam nejede.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36277, https://crdovolena.cz/clanky-s-tipy/4-dovolena-v-cr-u-vody

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.