Čeká brána do pekel: Cestujeme za záhadami po ČR

Záhady

Jaký je cíl vašich cest? Navštívit starou lokalitu? Zapamatovat si zajímavé informace? Chcete poznat jinou atmosféru? A co takhle za záhadami a strašidelnou atmosférou? Nepochybujeme o tom, že každému někdy běhal mráz po zádech, když se vydal na historické místo. Jaká strašidelná místa navštívit v České republice?

V rámci České republiky je řada vynikajících míst. Ale věděli jste, že řada z nich má i svou temnější stránku? Řada jedinců se při vstupu do těchto míst cítí nesvá. Může za to energie, která tam zůstává, aby nám připomínala pohnutou minulost?

Česká brána do pekel

Dodnes není zcela jasné, proč byl hrad Houska postaven na tak neobvyklém místě. Vzdálený od jakýchkoliv cest, jakéhokoli zdroje vody, v pustém širém okolí, a navíc byl záměrně postaven tak, aby v něm něco zůstalo. Podle legendy byl hrad postaven nad otvorem do pekla, kde se nachází kaple, která je jedinečná svým ztvárněním a nemá ve světě obdoby.

Tajemství v podzemí

Trosky
Foto: Hrad Trosky

Čeněk z Vartenberka, stavitel hradu Trosky, nechal pod hradem a v jeho okolí vybudovat podzemní nory, které sloužily k úniku. Dodnes jsou na chodbách umístěny varovné cedule, aby se cestovatelé a pocestní nepouštěli do pátrání. Poklad, o němž se předpokládá, že je v těchto chodbách ukryt, ještě nikdo nenašel. Někteří tvrdí, že se zde můžete setkat s dušemi mrtvých, jiní, že zde jednoduše uvidíte hlavu samotného ďábla.

Záhadný Český les

Bylo vám někdy v lese úzko? Ujišťujeme vás, že v tomto hvozdu můžete být skutečně úzkostnější! Lesík Bor se nachází nedaleko Českých Budějovic a dějí se v něm opravdu bizarní věci. Lidé často říkají, že mají podivné pocity, když vstoupí do lesního porostu, vidí postavy a poslouchají podivný hlas v blízkosti stromu, na kterém byl dříve oběšenec. Skutečně mluví i o časovém posunu!

Hřbitov v Bohnicku

Hřbitov
Foto: Pixabay

Podle názvu se jedná o místo posledního odpočinku pacientů z bohnického ústavu. Mnozí ho považují za negativní místo. A není o čem přemýšlet. Leží zde více než 4600 mrtvol. Ptáte se, jak se tam vešly? Jsou pohřbeny ve třech vrstvách. Hřbitov byl založen v roce 1906. Dnes je rozbitý a vandalové se na něm podepsali. Říká se, že zde leží vrah Otýlie Vranské (prostitutky brutálně zavražděné v roce 1933), a navíc existuje hypotéza kolem pohřbu profesionálního vraha Gavrila Principa, který v roce 1914 zabil dědice rakousko-uherského království Ferdinanda d’Este.

Zdroje info: icesty.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay