Maroko a jeho zajímavosti – ikonická mešita, město oblečené v modré i výlety do pouště

Maroko je severoafrická země s bohatou historií a kulturou, která nabízí širokou škálu možností trávení vaší dovolené. K mání je vše – od rušných měst po malebná pobřeží. A která místa určitě nevynechat?

Marrakech – rušné město s bohatou historií

Marrakech je město známé svými ikonickými červenými zdmi, rušnými trhy (trhy) a živou kulturní scénou. Je také skvělou základnou pro objevování nedalekého pohoří Atlas a tajemné pouště.

Fes – historické město s bohatým kulturním dědictvím

Město Fes je známé svou zachovalou středověkou architekturou a slavnou medinou, jednou z největších městských oblastí na světě bez aut. Budete odtud také mít blízko do pohoří Středního Atlasu.

Essaouira – pobřežní město známé svou uvolněnou atmosférou

Město Essaouira je oblíbeným místem pro letní dovolenou, a to především díky svým úžasným plážím, surfařské kultuře a pulzující umělecké scéně.

Maroko a jeho zajímavosti – ikonická mešita, město oblečené v modré Foto: Pixabay

Chefchaouen – horské městečko známé pro své ohromující modré budovy

Chefchaouen je velmi inspirativním exotickým místem, oblíbeným především pro svou okouzlující atmosféru a uvolněné tempo života. Vydat se odtud můžete do nedalekého pohoří Rif a pouště.

Casablanca – největší město Maroka

Toto město je bez debat kosmopolitním centrem s bohatou historií a pulzující kulturou. Je domovem řady památek, včetně ikonické mešity Hassana II.

Ouarzazate – pouštní město ležící v srdci jižní pouště Maroka

Hledáte něco opravdu speciálního? Pak nesmíte vynechat Ouarzazate. Nabídne vám malebnou krajinu, úžasné oázy a tradiční berberské vesnice.

Zdroj: https://pelipecky.cz/maroko-pruvodce/, https://www.avetour.cz/zajezdy/afrika/2023-maroko-2.html?gclid=Cj0KCQiA2-2eBhClARIsAGLQ2Rn0sCvJLJAHN-c8zXI9BiwmdUkLG6HswyG2mrLvbxST44x_zR8Vrs4aAsBiEALw_wcB,

Maroko a jeho zajímavosti – ikonická mešita, město oblečené v modré Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.