Z Polska na Maledivy: Podívejte se do exotického parku

park Gródek

Jen kousek od Katovic v Polsku se nachází nepředstavitelný kout planety, který byste si jen tak na začátek léta měli pořádně prohlédnout…

Dobrým nápadem je navštívit ráj 120 kilometrů od Ostravy, kde byste se procházeli po dlouhém pobřeží s jemným pískem. Ale nevšední park Gródek v Jaworznu vás vytrhne z každodenní rutiny. Dětem ale neříkejte, že se je chystáte vzít do arboreta, které udržuje Slezská botanická zahrada. To by je nenadchlo.

Velmi strmé skalní stěny a borové lesy v kombinaci s purpurově modrou vodou, jejíž vzhled můžete pozorovat buď ze břehu nebo z půvabného dřevěného klikatého chodníčku. Vše je opravdu nepředstavitelně fotogenické a skutečně vás přenesou do jiného světa, alespoň na minutu a za předpokladu, že se sem vydáte v ideálním čase ve všední den, kdy tu nejsou velké zástupy lidí.

Procházka, kterou zvládne každý

Nádherný park Gródek představuje daleko více než jenom to, že by šlo o předchozí lom. Jeho oblast je rozlehlejší, takže se příjemně projdete i projedete na kole – okruh v okolí je dlouhý 4 kilometry. Nejkrásnější je na jaře, kdy je vše v rozpuku. Protože ale nemůžeme klima ovládat, některá roční období jsou mnohem sušší a pohled na lom není tak úchvatný. Co vás možná šokuje, je přísný zákaz koupání v bývalém lomu. Na tom se nedá nic změnit. Ale nedivte se, tím, že zákaz funguje je voda čistá a lom není zdevastovaný.

Park v Polsku
Foto: Wikimedia commons, WiktorPilot, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jaworzna_z_lotu

Každopádně v případě, že se sem vydáte na výlet, budete sem moci bezpečně vzít svého čtyřnohého společníka a do lomu se efektivně dostanete i s kočárkem. Dobrou zprávou je, že vstup do arboreta je zdarma. Na návštěvu si vyhraďte přibližně 2 hodiny, abyste se mohli jednoduše zastavit a v klidu ocenit dokonalost prostředí.

Proč je park neuvěřitelným místem k návštěvě

Existuje mnoho důvodů, proč může být park Jaworzno skvělým místem k návštěvě. Park je dobře udržován a jeho vybavení je vynikající. Je zde dětský koutek, hřiště na míčové hry a fotbalové hřiště, takže si zde každý najde něco pro sebe. Kromě toho se park nachází ve výborném prostředí, obklopeném stromy a zelení. Je to ideální místo k odpočinku a strávení letního dne s rodinou.

Je to opravdu vynikající prostředí a možnosti aktivit jsou báječné. Zamilujete si zainvestovaný čas na hřišti se svými dětmi, které se neustále neuvěřitelně baví na houpačkách, skluzavkách a opičích dráhách. Hřiště na míčové hry je navíc mimořádně zábavné a rádi si na něm určitě zahrajete fotbal se svými společníky. Park je bezpochyby úžasné místo k návštěvě a my bychom to každému doporučili.

Zdroje info: bechermarket.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Wikimedia commons, WiktorPilot, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jaworzna_z_lotu_ptaka_5.jpg