Česká republika a kam se vypravit na dovolenou

ČR krajina

Proč jezdit k moři, když je doma tak krásně? Vydejte se kdykoliv na výlet po České republice a objevte přední místa našich hor a měst. Poradíme vám, kam se vydat za koupáním, horolezectvím a turistikou. Stále je co hledat.

Beskydy

Kdo by neznal Moravskoslezské a Slezské Beskydy a jejich nejznámější zajímavosti, jako jsou Pustevny, socha Radegasta na Radhošti nebo Lysá hora? Odložte si tentokrát hřebeny stranou, ty vám vydrží, a soustřeďte se na opomíjená místa. Navštivte legendární charakteristickou památku Čertovy skály v Lidečku nebo vezměte děti za zábavou do Aquaparku Olešná. Navíc budete moci vyzkoušet golfová hřiště a pivovarské lázně.

Maměnka Pustevny

Pustevny: Foto Pixabay

Jižní Morava

Láká vás lokalita zelených vinic, rádi jezdíte na kole a oceňujete pohádkové slavnosti? Navštivte Jižní Moravu, kde je v létě opravdu nádherně. Pro vyznavače horolezectví jsou tu Pálavské svahy a Národní zastávka Podyjí, osvěžení v tropických teplotách zase poskytuje Vodní zdroj Nové Mlýny, Vranov a Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

Šumava

Čistá příroda, stovky kilometrů cyklostezek a největší přehrada v rámci České republiky – to je Šumava. Řada lidí si léto bez Lipna nedokáže představit, a pokud jste léto na Šumavě přesto nezkusili, je nejvyšší čas začít. A jak? Výstupem na Špičák neboli Kleť, turistickou plavbou po Lipně nebo zapůjčením kol.

Meandry VltavyMeandry Vltavy: Foto Pixabay

Jižní Čechy

Jsou pohádkovou lokalitou plnou krásné přírody, jezer, hradů a dalších památek, které stojí za to vidět. Jižní Čechy jsou jedním z míst, kam se budete rádi vracet. Nenechte si ujít Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň, největšímu českému jezeru Rožmberku. V Táboře se dozvíte o Janu Žižkovi a husitech anebo běžte do muzea Lega.

Jeseníky

Jeseníky jsou ideální pro kombinaci sportu a odpočinku. Vydejte se na Praděd a k vodopádu nebo si projděte Rejvíz, ale v případě, že jste tu spíše kvůli odpočinku, užijete si lázně a Termály v Losinách. V Jeseníkách také navštívíte historii, pro ilustraci hrad Kolštejn, hrad Sovinec nebo Vodní tvrz.

Ruční papírna ve Velkých Losinách: Foto Radek Štěpán

Luhačovice

Navštivte největší moravské lázně Luhačovice a prožijte svou dovolenou na kolonádě. Léčivé minerální prameny, známá Vincentka, krásný lázeňský design a parky jsou navíc součástí nabídky. Co takhle udělat si procházku kolem všech důležitých sídlišť nebo po Jurkovičově aleji? Můžete využít i městskou plovárnu.

Lázně
Pixabay

Vysočina

Města jako Třebíč a Telč ukrývají památky zapsané na seznamu UNESCO. V jejich okolí se nachází štědré množství míst pro lezení nebo cykloturistiku, navštivte rozhlednu Mařenka nebo přejděte Křižanovskou vrchovinu. Ve směru na Moravský Krumlov navštívíte Mohelenskou hadcovou step nebo Dalešickou přehradu a Dalešický pivovar, kam se vydáte na prohlídku a ochutnávku.

Zdroje info: kudyznudy.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay