České farmy a zookoutky, které rozhodně stojí za návštěvu

lama alpaka

Jaro je v plném proudu a se stoupajícími teplotami se těžko zůstává s dětmi doma. Nabízíme vám několik tipů na české farmy a minizoo, kde se vaše ratolesti zaručeně zabaví a vstupné navíc nezruinuje vaši peněženku.

Zoopark Stěžery

Nedaleko Hradce Králové se nachází malý rodinný zoopark Stěžery. Rozkládá se zhruba na dvou hektarech a jsou zde k vidění jak exotické druhy zvířat, tak i zajímavá plemena zvířat domácích. Otevírací doba je během sezóny 10:00 – 17:00 a vstupné není nijak drastické, 100 Kč za dospělého a 50 Kč za dítě. Navíc s sebou můžete vzít i psa, jsou v zooparku vítáni.

Zoopark Zelčín

Tento přívětivý zoopark se nachází nedaleko Mělníka a specializuje se na domácí zvířata. Děti jistě ocení, že zvířata jsou kontaktní a dají se bez problémů hladit nebo krmit. Zoopark nabízí také netradiční zážitky, například procházky s kozou na vodítku nebo možnost stát se na jeden den ošetřovatelem. Otevřeno mají každý den od 11:00 do 19:00 a navíc nevyžadují rezervaci vstupenek. Vstupné je téměř lidové, 90 Kč dospělý a 70 Kč dítě.

koza

Koza: foto Pixabay

Farmapark Soběhrdy

Farmapark Soběhrdy naleznete ve Středočeském kraji, několik kilometrů od Benešova. K vidění jsou zde především netradiční druhy domácích zvířat a drůbeže. Park také disponuje obrovským množstvím různých atrakcí a hřišť. Některé atrakce jako vodní kruhy nebo vláček jsou ovšem za poplatek. Otevřeno mají během víkendů, svátků a prázdnin od 10:00 do 18:00. Vstupné činí za dospělého 190 Kč a za dítě 150 Kč.  Čtyřnohé miláčky ale nechte doma, ti do farmaparku nesmí.

prasata

Prasata: foto Pixabay

Hospodářský dvůr Bohuslavice

Na Vysočině v bezprostřední blízkosti města Telč se nachází Hospodářský dvůr Bohuslavice. Specializuje se především na chov domácích zvířat, ale i exotických ptáků. Vstup do minizoo je zdarma a zvířata jsou kontaktní. Otevřeno mají denně od 10:00 do 17:00. Hospodářský dvůr nabízí také netradiční ubytování ve srubu nebo apartmán se spaním na peci.

Zdroje: https://zooparkzelcin.cz/zoopark/

https://www.zoostezery.cz/caste-dotazy/

https://farmapark.eu/

https://hospodarskydvur.cz/

Lama alpaka: Náhledové Foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.