mexiko

Cestování do Mexika – víme, kde je bezpečno

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Mexiko je nechvalně proslulé vysokou kriminální činností, o kterou se starají zejména pouliční gangy a drogové kartely. Pokud vás však mayské památky nebo nádherná příroda i přesto lákají, potěšíme vás. Ne všude je situace tak vážná, jak se v médiích povídá.

Všeobecné platí, že nejkrásnější turistické části Mexika bývají také nejnebezpečnější. Ovšem až na jednu čestnou výjimku. A která to je?

Indiánský Chiapas je turistům otevřený

Tahle malebná oblast Mexika vás dokáže v mnohém překvapit. Dodnes se tu mluví mayštinou a Indiáni Lakandóni zde stále ještě žijí opravdu tradičním způsobem. Z památek je asi nejznámější Palenque – mayské pyramidy, ukryté hluboko v lese. Najdete tu také hned dvě významné přírodní památky: Přírodní rezervace Montes Azules alias “modré hory proslulé zejména množstvím orchidejí a Národní park Lagunas de Montebello a jeho průzračné laguny. Nenechte si ujít ani deštný prales Selva Lacandona, plný tukanů, vřešťanů, jaguárů a netopýrů. Právě zde žijí již zmiňovaní Indiáni Lakandóni.

Bezpečné jsou také státy Yucatán a Quintana Roo, takže dovolená na karibských plážích nebude ohrožena. Mezi oblasti, jež se naopak vyplatí vynechat, pak rozhodně patří stát Guerrero, kde leží i slavné Acapulco.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zásady bezpečného cestování v Mexiku

V zásadě nikdy necestujte v noci. Šanci, že se k něčemu připletete, tak omezíte na minimum. A berte si taxík vždy, když vyrazíte za noční zábavou (funguje tu i oblíbený Uber) a platí to stejně provinčních městečkách i přímo v centru Mexico City. Místní to dělají také tak a skupinky rozjařených dívek a chlapců jdoucích z diskotéky tu opravdu nepotkáte.

Projíždíte-li regionem se špatnou pověstí, pak rozhodně využijte dálnici. I tak se však připravte na checkpointy, kde vám může policie prohledat auto a zeptat se na pár základních otázek. Metro je pak považováno za vcelku bezpečné, jistá dávka opatrnosti se však rozhodně vyplatí.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *