maroko

Maroko: tahle místa byste rozhodně neměli vynechat

Maroko: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Maroko je velmi zajímavou zemí a vybrat to nejlepší z ní je dost obtížné. Existují ale místa, která byste rozhodně neměli při návštěvě tohoto severoafrického státu vynechat. Příkladem jsou například města Marrakesh, Fez a Meknes. Zde můžete najít spoustu barevných bazarů, úchvatných paláců a rušných náměstí. Avšak také přírodní krásy této země vás mohou okouzlit – od zlatých pláží jako je Essaouira a Asilah až po vyprahlou Saharu. Zde se můžete projet na velbloudovi, vylézt na nejvyšší vrchol severní Afriky nebo přenocovat v údolí Dades v tradičním kasbahu.

Marrakesh

Císařské město Marrakesh (česky též Marrákeš) leží na úpatí pohoří Atlas a je hlučné, atmosférické a plné historie. K vidění je tu toho opravdu hodně, od pouličních prodavačů nabízejících lokální potraviny, noční trhy zboží v Djemma el Fna, až po atrakce, jako jsou Saadian Tombs a El Badi Palace, které umožňují nahlédnout do bohaté historie města.

Trhy v Maroku: Zdroj obrázku Pixabay.com

Fez

Středověký Fez sloužil jako hlavní město Maroka více než 400 let a je stále důležitým náboženským a kulturním centrem. Stará opevněná část města, známá jako Fes el-Bali, byla založena v 9. století a UNESCO ji uznalo za historický význam její architektury Idrisidů. Její krásu si nejlépe vychutnáte pěšky – součástí je mešita Quaraouiyine a přidružená univerzita, která je nejstarší na světě. Mezi další zajímavosti patří Tanoury Chaouwara, Merenidské hrobky a Mellah nebo židovská čtvrť.

Essaouira

Essaouira se nachází na atlantickém pobřeží Maroka a je skvělým místem k úniku od horka a shonu větších měst. Samotná pláž je známým místem pro kitesurfing, přilehlé mšsto zas okouzlí úzkými uličkami, červeně a modře malovanými domy a hradbami s výhledem na rušný přístav. Essaouira je známá svými kvalitními restauracemi z mořských plodů a v červnu město pořádá třídenní světový hudební festival Gnaoua.

Merzouga

Na okraji obrovské duny Erg Chebbi se nachází malé město Merzouga. Slouží jako brána do dramatické divočiny saharské pouště. V nabídce jsou zejména projížďky na velbloudech – od několikaminutových až po několikadenní. Toto je nejautentičtější způsob, jak prozkoumat saharskou krajinu. Většina zahrnuje návštěvu tradičního beduínského tábora. Pokud toužíte zažít něco odvážnějšího, půjčte si čtyřkolky k jízdě na písku nebo si zalyžujte na písku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jebel Toubkal

Jebel Toubkal je nejvyšší vrchol v severní Africe. Nachází se v pohoří Atlas a dosahuje výšky 4 167 metrů. Výstup na vrchol tak rozhodně není snadný, pokud to ale dokážete, budete odměněni nádhernou scenérií. Výstup je možný v rámci jednoho dne, je ale rozumnější rozložit jej na tři dny. Tak budete mít dostatek času aklimatizovat se na účinky nadmořské výšky. Hora je také jen 80 kilometrů od Ouikaimedenu, jednoho z mála lyžařských středisek v Africe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *