Rusko

Cestování na východ: Bez víza Rusko nenavštívíte

Hodláte vyrazit do Ruska? Určitě nezapomeňte na všechny doklady, jež budou k cestě do této velmoci nezbytné. Jestliže spoléháte pouze na vlastní pas, nebudete mít šanci se do Ruska dostat. Potřebovat totiž budete vízum. Že nevíte, kde si jej nechat co nejrychleji vystavit a jaký druh budete potřebovat? Nevadí, poradíme vám, jaké vízum byste měli vybírat a také, kde si jej lze obstarat. Možností je zkrátka hned několik a jde o to, abyste využili tu nejvýhodnější a pokud možno nejrychlejší.

Účel cesty rozhoduje…

Velmi důležitou roli hraje zejména účel, za kterým se do Ruska vydáváte. Jestliže jedete pouze poznávat krásy této velké země, musíte si vyřídit turistické vízum. Právě to je určeno pro cestovatele, kteří vyrážejí do různých částí tohoto státu. Pokud jedete uzavírat obchodní kontrakty, bez víza Rusko také nenavštívíte! Potřebovat budete ovšem služební vízum. Volit můžete variantu na 30 dnů, popřípadě na delší dobu. Záleží jenom na tom, jak dlouhou dobu chcete na území Ruska strávit.

Co je třeba k vyřízení víza

K úspěšnému vyřízení víza potřebujete několik důležitých věcí. Přehledně si v následujících odrážkách ukážeme, o jaké záležitosti se jedná.

–          pasovou fotografii (standardní velikost činí 3 × 4 cm)

–          vyplněnou žádost v podobě formuláře

–          cestovní pas či náhradní cestovní doklad

–          turistický voucher nebo pozvání od osoby z Ruska

–          kopii platného zdravotního pojištění

–          kopii platného cestovního dokladu

Kde lze vyřídit vízum?

Možností, jakým způsobem si lze sjednat tento cestovní doklad, je hned několik. Vše můžete řešit přes cestovní agenturu. Jestliže máte čas, klidně si můžete zajet do Brna či do Prahy a vyřídit si vízum sami. Výbornou volbou je specialista pro vízum do Ruska, kterým je Vizumrusko.cz. Právě na tomto webu si můžete pohodlně nechat realizovat jakýkoli typ víza. Není problém si zde také zvolit levné letenky, cestovní pojištění a ubytování.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *