Malaga moře

Město Malaga prostě musíte vidět

Chystáte se letos v létě do Španělska? Pokud ano, neměla by vaší pozornosti uniknout Malaga. Toto centrum stejnojmenné provincie je druhým největším městem v celé Andalusii. Tím úplně největším je samozřejmě Sevilla. Nachází se zde jednak mezinárodní letiště a jednak také přístav a v neposlední řadě univerzita. Na Iberijském poloostrově jde o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací vůbec. Známými rodáky Malagy jsou například slavný hollywoodský herec Antonio Banderas, anebo světový malíř Pablo Picasso. Pokud sem dorazíte, určitě si pochutnáte na skvělém muškátovém víně a rozinkách.

Slunečno zaručeno

Malagu ležící u Středozemního moře, konkrétně na západním pobřeží, je obklopena pohořími Sierra de Mijas a Montes de Málaga. I přesto si zde budete moci užívat skvělého středozemního podnebí. V průběhu roku je venku většinou slunečno, takže se není třeba obávat psího počasí, jež je strašákem skoro při každé dovolené. Teploty se v průběhu sezony pohybují okolo velmi příjemných 30 stupňů Celsia, takže vám bude naprosto příjemně při pohybu u mořských břehů i kdekoli jinde.

Malaga

Zdejší pevnost i katedrálu nesmíte minout

Jedním z největších místních magnetů je pevnost Alcazaba, která byla postavena již v 11. století. Postavena byla přímo v místě, kde se v dobách minulých nacházel fénický palác. K jejímu vybudování se odhodlal maurský král. K vidění jsou zde dokonce i zbytky římského amfiteátru, což je vcelku ojedinělý úkaz. Zdejší katedrála Catedral de la Encarnación byla postavena křesťany, a to až v roce 1528. Označována je jako také La Manquita, tedy jednoramenná, a to díky faktu, že nebyla nikdy dokončena.

Další turistická lákadla

Podívat se můžete klidně i na některá další místa, mezi která můžeme směle zařadit kupříkladu rodinný domek Pabla Picassa nacházející se na náměstí Plaza de la Merced. Pokud máte raději nejrůznější květiny, vyplatí se zhlédnout nádherný botanický park Jardín Botánico-Histórico La Concepción, v němž se nachází více než 3 000 místních rostlin.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *