Jaké nabízí Žermanická přehrada ubytování

Žermanická přehrada

V katastrálním území obce Lučina zhruba 8 kilometrů od Frýdku-Místku se nachází známá vodní plocha, která je označována jako Žermanická přehrada. I z Havířova se sem dostanete po zdolání pouhých 5 kilometrů. Postavena byla mezi léty 1951 až 1957 a její celková rozloha činí 250 hektarů. Co se týká maximální hloubky, uváděna je hodnota 28 metrů. Hráz přehrady má výšku 40 metrů q její délka činí 314 metrů. I díky tomu, že jsou břehy přehrady pozvolné, vyhledávají tuto vodní plochu spousty lidí, kteří se chtějí v letních dnech osvěžit. My se soustředíme na to, jaké nabízí Žermanická přehrada ubytování.

Žermanická přehrada ubytování

Jestliže se chcete ubytovat přímo u vody, pak můžete volit Chatu na Žermanické přehradě. Ta je situována pouhých 200 metrů od samotného břehu přehrady přímo v chatovém areálu nacházejícím se Soběšovicích. Jedná se o bývalý areál penzionu Aneta. Nedaleko je i rekreační areál Juhasz, v němž si můžete zahrát minigolf, nohejbal anebo beach volejbal. V blízkosti je i restaurace, aquazorbing a vodní fotbal v nafukovacím hřišti. Chata disponuje 2 pokoji, v nichž je celkem 5 lůžek. Cena pronájmu činí celkem 7 000 korun za objekt na týden. Mimo sezonu ještě o 1000 korun méně.

Sportovní ubytovna SSRZ Havířov v Prostřední Suché

Jestliže nepotřebujete bydlet přímo u vody, pak můžete zvolit sportovní ubytovnu SSRZ, která je situována přímo v areálu městského stadionu v Prostřední Suché. Autobusová zastávka je odtud pouhých 350 metrů a vlakové nádraží, 1,5 kilometru. Vyrazit můžete klidně i na přehradu Těrlicko vzdálenou 7 kilometrů. K dispozici je zde 22 lůžek v hezkých dvoulůžkových pokojích. V přízemí budovy si budete moci zahrát stolní tenis. Cena ubytování se pohybuje okolo 250 korun za osobu na noc.

Autokemp Lučina

Pro milovníky ubytování v přírodě je k dispozici autokemp nacházející se přímo v obci Lučina, u níž leží i Žermanická přehrada. K dispozici je tady 6 chatek i s koupelnou dalších 36 chatek bez sociálního zařízení. To se ale nachází přímo v kempu stejně tak jako minigolf, kuželky a spousty dalších atrakcí.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.