Neuschwanstein
13/06/2016
Kategorie: Aktuality, Německo, Novinky

Pohádkový zámek Neuschwanstein

Milujete krásné hrady a zámky? Pokud je vaše odpověď kladná, rozhodně si nenechejte ujít nádherný doslova pohádkový zámek Neuschwanstein nacházející se v Allgäu, ve spolkové zemi Bavorsko. Ve známé oblasti mezi Schwangau u Füssenem jej nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Když se na samotný zámek podíváte, rozhodně nebudete udiveni, že inspiroval i mnohé tvůrce nejrůznějších filmů. Inspiroval se jím i Walt Disney při vytváření svého hradu Šípkové Růženky nacházejícího se v Disneylandu.

Neuschwanstein

Bohatá, když ne příliš dlouhá historie

Svým vzhledem zámek Neuschwanstein připomíná spíše hrad pocházející ze středověku. Přesto se jedná o vcelku mladou stavbu mající svůj původ až v 19. století. Ludvík II. Bavorský jej chtěl mít jako své hlavní útočiště i jako obrovskou operní scénu, kde se mohl realizovat Richarda Wagner. Mimo samotného panovníka zde ale žilo velmi početné služebnictvo- V každém případě byl ale zmiňovaný panovník roku 1886 zatčen, a to kupodivu soudním psychiatrem. Dva roky po převozu na zámek Berg zemřel za záhadných okolností. Po jeho nuceném odchodu už pouze chátral a veřejnost se do interiéru mohla podívat až po 2. světové válce.

Zcela jedinečná architektura

Zámek Neuschwanstein v Bavorsku je typický především zcela unikátní architekturou. I přesto by jej z hlediska celkového konceptu nepochválil ani jediný architekt. Není se čemu divit, jelikož se prakticky jedná o jakousi směsici všech možných architektonických stylů, které jsou doposud známé. Nejedná se jen o exteriér zámku, ale i o vnitřní prostory. Vždyť zde najdeme třeba i řezbářské práce a trůnní sál vypadá jako slavná stavba v Istanbulu Hagia Sofia.

Neuschwanstein

Zapovězená krása

Ač se sem Ludvík II. Bavorský jezdil ukrývat, zámek se vyznačuje jedinečnou atmosférou. V kombinaci s hlubokými lesy, skalami a propastmi okolo něj se skýtá návštěvníkovi dokonalá scenérie. Problém tkví snad pouze ve vyhlášenosti této stavby. V průběhu sezony se na zámek dostane každý den okolo 6 000 lidí. Pokud tedy patříte mezi jedince, které odradí velké množství osob již na záchytném parkovišti, pak raději vyhledejte komornější lokality.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *