Rhodos

Rhodos last minute: Vyberte si tu správnou pláž

Řecký ostrov Rhodos patří mezi velmi oblíbené nejen prázdninové destinace a rozhodně se vyplatí sbalit si věci a vyrazit do některého z resortů. Pro mnohé představuje Rhodos především místo, kde jsou k dispozici skvostné pláže. Vybírat si můžete z mnoha různých povrchů. Ve spodní části ostrova jsou charakteristické oblázkové a až po hlavní msto Rhodos prakticky nelze pláže s písečným povrchem vůbec najít. Buďme ale konkrétnější a na některé se zaměřme.

Rhodos

Různé druhy pláží

Jak již bylo řečeno, Rhodos je z hlediska typů pláží poměrně rozmanitý a naopak od Rhodu nahoru již lze spatřit nejrůznější kombinace povrchů. U města Rhodos začíná menší pláž s malými oblázky a postupně se mění v písečné. Jmenovat bychom mohli známé pláže u Faliraki Agia Marina a Ladikou, hezky vypadá i příznačně nazvaná pláž Anthony Quinn. Moc hezká je i malinká zátoka s pláží nazvanou Glystra. Směrem k jihu narazíte na dvě pláže, jimiž jsou Gennadi a Kiotari.

Nádherné pláže na úplném jihu

Opravdu krásné pláže začínají v jižní části ostrova. Konkrétně se vydáme na jihovýchod, a to na Mavos Kavos, Saint Gorge a další pláž Plimiri. Tyto zátoky s romanticky působícími písečnými dumami vás zcela jistě dostanou. Odměnou vám bude i velmi pozvolný vstup do moře. Vyrazit na zmiňované pláže lze ovšem prakticky pouze autem. Naším tipem je malá pláž na ostrůvku Prasonisi nacházející se hned u majáku. K ní e dostanete sice pouze pěšky, ale odměnou by vám mělo být soukromí a zcela originální prostředí

Rhodos chrám

Romantika pod hradem

Výbornou volbou pro všechny romanticky založené duše je bezesporu krásná pláž Fourni, na kterou dohlíží z výšky majestátně se tyčící hrad Monolithos. Jinak můžete vyrazit klidně i na horní pláže, jimiž jsou Glyfada a Paleochora. Na prvně jmenovanou je poněkud horší přístup, ale je to daň za klid v okolí.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *