Strážné v Krkonoších jako skvělá lokalita pro letní dovolenou

Strážné

Krkonoše jsou naším nejvyšším pohořím a najít zde v létě i v zimě nějakou lokalitu s pohodovým ubytováním za rozumnou cenu není vůbec jednoduché. Z těch méně známých nabízí skvělé ubytování Strážné v Krkonoších. Že nevíte, o jakou obec se jedná a kde přesně leží? Nevadí, rádi vám ji představíme mnohem podrobněji a podíváme se na to, jakým způsobem zde lze trávit příjemnou letní dovolenou.

Kde najdeme Strážné v Krkonoších?

Toto horské rekreační centrum najdeme v samotném srdci celých Krkonoš. Leží pouhých 6 kilometrů od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn. Jeho nadmořská výška činí 800 metrů nad mořem a jedná se o lokalitu schopnou nabídnout v zimě vynikající podmínky pro zimní sporty a v létě optimální prostor pro začátek i konec nejrůznějších turistických tras. Mimo jiné je přímo v obci hned několik sportovišť, která můžete využít dle libosti. Jmenovat bychom mohli hlavně hřiště na kopanou, tenisové kurty, anebo klidně i dětské hřiště se skluzavkou a nejrůznějšími prolézačkami.

Turistika na jedničku

Ať už milujete kola, anebo klasickou pěší turistiku, určitě si přijdete na své. Poloha obce je totiž optimální pro obojí. Skrze Strážné vede takzvaná Krkonošská magistrála dlouhá 69 kilometrů. Můžete tak nasednout a vyrazit do některých krásných zákoutí, jež Krkonoše nabízejí. Podívat se třeba do Špindlerova Mlýna anebo Pece pod Sněžkou zcela jistě stojí za to. Možností je zkrátka hodně.

Liščí cestou až do Strážného

Moc hezkým pěším výletem je ten, který vede z Dolního Dvora do Strážného. Do Dolního Dvora se dostanete pohodlně cyklobusem a pak po zelené půjdete do Rudolfova. Odtud se vydáte na Tetřeví boudy, a to po žluté a zelené značce. Panoramatická cesta zvaná Liščí vás bude provázet až k chatě na Rozcestí. Podíváte se na Klínové a Friesovy boudy a dostanete se až do Strážného. Po cestě zdoláte celkem 21 kilometrů.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.