Rumunsko: Dovolená u moře v letovisku Mamaia

Mamaia

Když se řekne Rumunsko, tak se mnohým nevybaví zrovna nejznámější dovolenková země, nicméně jedná se zcela jistě o stát, který má co nabídnout. Svědčí o tom i spousta zajímavých míst, která stojí za to navštívit. My se zaměříme na letovisko Mamaia, které je situováno přímo u Černého moře. Jde v podstatě o jedno z nejznámějších, které se vůbec v Rumunsku nachází. Ostatně k jeho založení došlo již v roce 1906, a tak je zároveň považováno i za nejstarší letovisko v Rumunsku vůbec.

Krásné prostředí letoviska Mamaia

Výraz Mamaia označuje v řeči dětí slovo babička. Popravdě řečeno, letovisko se datem svého založení jednoznačně k tomuto přízvisku hodí. Najdeme jej v severovýchodní oblasti města Constanta. Jeho délka činí úctyhodných 8 kilometrů, nicméně má pouze 300 metrů šířky. Leží přesně mezi Černým mořem a jezerem Siutghiol. Optimální je vyrazit do tohoto letoviska v období od konce června až do září. Teploty okolo 30 stupňů Celsia vám budou dokonalou odměnou za vaši volbu.

Atrakce letoviska Mamaia

Nudit se zde zcela jistě nebudete! Navštívit budete moci například známý vodní park nazvaný příznačně Aqua Magic. Situován je přímo u vchodu do zmiňovaného letoviska. Otevřen je v podstatě kompletně pro všechny věkové kategorie. K dispozici jsou zde nejen skluzavky, ale i nejrůznější tobogány a bazény. Moc hezká je i prázdninová vesnička Satul de Vacanta, kde uvidíte tradiční život zdejších lidí. Zapomenout nelze ani na vyhlídkovou lanovou dráhu Telegondola zavěšenou ve výšce 50 metrů.

Pohodové ubytování samozřejmostí

Spolehnout se v tomto letovisku budete moci i na pohodové ubytování třeba v hotelu Victoria, který leží pouhých 25 metrů od pobřeží Černého moře. Hned u něj najdeme právě zmiňovaný vodní park Aqua Magic. Disponuje celkem 320 pokoji, jež jsou zrekonstruovány v moderním stylu. Jejich součástmi jsou sprchový kout, televize, minibar a také lednička.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.