Cestování po stopách Hry o trůny – kam se vydat?

Zatímco některá místa byste díky hojnému použití digitálních triků ani nepoznali, jiná si fanoušci populárního seriálu zamilují na první pohled. Takže, chtěli byste se v reálném světe podívat do Astaporu nebo vstoupit na legendární Dračí kámen?

Hrad Doune, Skotsko – hurá na Zimohrad

Legendární sídlo Starků, střežící daleký Sever. V poslední sérii dost utrpělo, takže se tím více blíží svému reálnému „hereckému záskoku“. Tím je středověká pevnost ze 14. století, nacházející se v kraji Stirling ve středním Skotsku.

Alcázar, Sevilla, Španělsko – Dorne

Alcázar v Seville je královský palác z 11. století, považovaný za nejvýraznější a nejkrásnější dílo maurské architektury ve Španělsku. Překvapí vás, že ve Hře o trůny jde o Sluneční oštěp, domov Oberyna Martella – prince z Dorne? A opravdu vypadá tak úchvatně jako v seriálu!

Gaztelugatxe, Španělsko – přijměte pozvání na Dračí kámen

Víte, kde leží Dragon’s Rock? Snadná odpověď – ve Španělsku. Jde o Gaztelugatxe – skalnatý ostrov, který omývají vlny v Biskajském zálivu. Nejtypičtější je pro něj křivolaký kamenný most, který ho spojuje s pevninou. Tady si na své přijde opravdu každý.

The Dark Hedges, Severní Irsko – Královská cesta

Že je Kingsroad alias nejdelší cesta ze sedmi království vymyšlená? Ale vůbec ne! The Dark Hedges, je považována za nejkrásnější cestu nejen ve Velké Británii, ale i v Evropě. Jde o zachovalý fragment původní Bregagh Road. Tvoří ji staré buky, jejichž koruny jsou propletené a vytvářejí krásný, ale i trochu strašidelný tunel.

Essaouira, Maroko aneb vítejte v Astaporu

Marocké město Essaouira si ve hře o trůny zahrálo legendární Astapor. Asi vám nemusíme zdůrazňovat, že právě tady se „Matce draků“ podařilo dát dohromady svou armádu. A kam se vydat? Stejně jako Daenerys Targaryen máte možnost obdivovat mimo jiné přístavní zdi, střežící vchod do přístavu. Ve skutečné Essaouiře za ní každý den kotví tisíce modrých rybářských člunů.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.