Caravelle Long

Půjčení minibusu na dovolenou: Bezpečnost v hlavní roli

Uvažujete o dovolené a nehodláte dotovat cestovní agentury a kanceláře nabízející poměrně drahou dopravu? Pak uvažujete stejně jako já už několikátý rok. Dobře vím, že půjčení minibusu ušetří peníze jak mně, tak i ostatním spolucestujícím. Cítíte-li se silní v kramflících při řízení, pak není lepší cesty. V následujících řádcích se vám pokusím shrnout, jak postupovat při půjčení auta a jakou společnost vybrat. Samozřejmě budu čerpat z vlastních zkušeností.

Bezpečnost především

Vaše zdraví je to nejcennější, co máte. Určitě se tedy neorientujte jen podle ceny za půjčení vozu. Já jsem také nejprve zamířil mezi minibusy za nejnižší ceny. Líbil se mi Opel Vivaro, který je na pohled hezký, má výborné jízdní vlastnosti a solidní spotřebu. Podíval jsem se ale také na bezpečnostní test EURO NCAP a zjistil, že má pouze 3 hvězdičky. Přesto ovšem vězte, že je jakýmsi základem nabídek všech levnějších autopůjčoven.

Mercedes VitoMercedes Vito

Váhal jsem, váhal…

Když zmiňovaný Opel padl, hledal jsem dál. Konkrétně v nabídce společnosti Easy Rent. Při pohledu do jejího portfolia služeb vozů jsem zjistil, že se jedná o skutečnou špičku v tomto segmentu. Vždyť všechny vozy, z nichž mě nejprve zaujal Volkswagen Transporter, disponují třízónovou klimatizací, jež dokáže efektivně ochladit celý vůz, silným dieselovým motorem s minimální spotřebou a dalšími funkcemi. A bezpečnost! Naprostá špička, jak Carevelle Long, tak i Mercedes Vito, který jsem nakonec vybral, se mohou pochlubit nejvyšším hodnocením.

A půjčení? Hračka

Auto mi bylo přistaveno tam, kde jsem potřeboval, ve smluvený čas. Konkrétně k terminálu Letiště Václava Havla Praha. Jízda do Itálie byla naprosto pohodlná a trefil jsem bez problémů. Nové auto vrnělo jako kocour a pomohla mi samozřejmě i zabudovaná navigace s mapami celé Evropy. A to jsem ještě zapomněl na 24 hodinovou asistenci po celé Evropě, jíž jsem ani nevyužil.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *