Maroko

Cestujete do Maroka? Tyto rady se vám budou určitě hodit

Chtěli byste si užít dovolenou v Africe, ale příliš vás neláká klasika v Egyptě? Pak je na čase vyzkoušet některou jinou ze zemí tohoto kontinentu. Zajímavou alternativu představuje Maroko, které dá určitě nahlédnout pod pokličku tradičních místních kultur. Poměrně hodně se o Maroku diskutuje v souvislosti s bezpečností. Ta je na vysoké úrovni. Budete-li standardně opatrní, neměl by nastat žádný problém. Z afrických zemí je na tom Maroko poměrně dobře. Atentát tady byl spáchán v roce 2011 v Marakéši, nicméně to samé se stalo i v jiných evropských zemích, a to několikrát. Když už se do Maroka vydáte, určitě se vám budou hodit následující rady.

Berete si taxi? Možná oproti autobusu ušetříte

Naše první rada se týká cestování po Maroku, konkrétně ve větších městech. Jestliže se budete chtít dostat z letiště do mediny třeba v Marakéši, je lepší si zavolat taxi. Ve dvou lidech se můžete dopravit levněji než autobusem. Za předpokladu, že nekývnete na první nabídku taxikáře. Ta bývá standardně trojnásobně vyšší než při smlouvání a finální ceně. Nakonec se dostanete i na nižší peníze, než by byly nakonec účtovány na taxametru. Níž než na 50 dirhamů se ale zřejmě nedostanete. Jinak můžete například v Casablance požádat řidiče, aby zapnul ihned taxametr. Budete tak průběžně vědět, na čem jste.

Tržnice v Maroku

Nebuďte zmatení a nenaleťte na první úsměv

Maroko se vyznačuje pozoruhodnou mentalitou zdejších lidí. V místních medinách se na vás budou mnozí lidé usmívat a oslovovat vás příteli. Upozorní vás na to, že je někde cest uzavřená a že vás povedou jinudy. Půjdou vždy s vámi. Buď vás skutečně zavedou oklikou do cíle a nechají si za to solidně zaplatit, nebo vás odvedou do svého obchodu.

Tržnice v Maroku

Raději restaurace než stánek s jídlem

Chystáte se do Marakéše na některá proslulá místa? Co třeba tradiční tržnice se skvělým jídlem Jemaa El Fna? Večer je tady spousta stánků se specialitami. Cenu si u jídla vždy stanovte předem a odmítejte jakékoli bonusy. Místo 100 dirhamů totiž můžete ve finále dát i 300! Pokud si sednete v některé z restaurací, najíte se nejspíše také solidně a atmosféru zažijete shora.

Jídlo v Maroku

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *